Jarní prázdniny 2016 na hradě Kašperk

Hrad Kašperk se opět otevře návštěvníkům během jarních prázdnin. Ty letošní, stejně jako ty minulé, budou opět trochu tajemné. Budou krásné, teplé a slunečné nebo budou romanticky zasněžené? To se dozvíme až o jarních prázdninách. Ale nehledě na počasí, hrad Kašperk bude připraven pro všechny návštěvníky, ať už přijdou pěšky, na kole, na běžkách nebo na sáňkách. Kašperk totiž nabízí nádherný zážitek za každého počasí i ročního období. Překrásná Šumava kolem je zárukou jedinečných výhledů, na které se můžete těšit po vystoupání na jednu z věží.

Reklama

Hrad Kašperk se během celého února (3. – 27. 2.) a první poloviny března (2. – 12. 3.) bude otevírat pravidelně a to vždy dvakrát týdně, ve středu a v sobotu. Každý otevírací den bude možné si vybrat jednu ze šesti vypsaných prohlídek v těchto časech 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30. Každou středu i každou sobotu bude také možné absolvovat prohlídku v německém jazyce, vždy v 11.00.

Návštěvníci se mohou těšit na prohlídkový okruh Život na hradě, skýtající jak nádherné výhledy z nejvyššího patra hradních věže, tak i zajímavý pohled na středověkou každodennost. Ovšem jedinečným zážitkem je především závěrečná audiovizuální podívaná, s jedním takovým obyčejným dnem na Kašperku. Místo na prohlídku se také dá rezervovat. Rezervace a více informací na e-mailu [email protected] nebo telefonicky na +420 376 582 324

Kromě nádherných výhledů na okolní Šumavu a poněkud nestandartní prohlídky se návštěvníkům dostane během jarních prázdnin i otevřeného hradního občerstvení s nabídkou studených i teplých nápojů a něčeho malého k jídlu.

Nudit se ale rozhodně nebude nikdo ani v Kašperských Horách. Kromě celé sítě naučných stezek se ve městě koná i dost kultury. Muzeum historických motocyklů, Expozice české hračky, nebo Muzeum Šumavy s výstavou Život na skle šumavského malíře JUDr. Václava Hrabánka, to vše je doplněno o největší skříňový betlém v Čechách, který je umístěn ve výstavní síni kašperskohorské radnice. Na radnici také najdete Městské kulturní a informační středisko, kde bude všem zájemcům na přání poskytnuto mnohem více informací o tom, co se v Kašperských Horách a okolí děje, dá navštívit, nebo dá podnikat. Více informací na [email protected] nebo na +420 376 503 413.

    Těšíme se na vaši návštěvu na nejvýše položeném královském hradě v Čechách.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama