Fotografie krás podmořského světa pomohou nevidomým

Přední čeští i zahraniční fotografující potápěči se rozhodli podpořit sbírku Světluška, která pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým handicapem. Výstava Podmořský svět nabídne od 4. února do 5. března na Staroměstské radnici v Praze k obdivu i ke koupi téměř dvě stě barevných velkoformátových fotografií.

Reklama

„Světluška moc ráda přijala nabídku potápěčů, kteří se rozhodli přinést trochu světla a barev z hlubin moří a oceánů do světa nevidomých. Z výtěžku prodeje fotografií Podmořského světa bychom rádi podpořili i sportovní aktivity nevidomých ve vodě. Mezi ně patří například program Plaváček, ve kterém se učí plavat malé děti se zrakovým handicapem,“ řekl za projekt Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu, ředitel fondu Přemysl Filip. Nevidomí s podporou Světlušky se však věnují třeba i windsurfingu, anebo plavání na závodní úrovni.

Návštěvníci Podmořského světa se mohou těšit na dokonale zpracované velkoformátové fotografie na plátně zobrazující nejen žraloky a velké mořské tvory, ale i mikrosvět neuvěřitelných barev skrytých pod mořskou hladinou. Každá fotografie je doplněna vysvětlujícím textem z dílny předního znalce biodiverzity oceánu – Mgr. Martiny Karáskové.

Zajímavostí výstavy je speciální sekce pro děti v 1. patře výstavních prostor, kde jsou menší formáty umístěny ve výšce dětských očí.

Podmořský svět je výstavou charitativní, jednotlivé fotografické obrazy budou na konci výstavy prodány nejvyšší aukční nabídce a veškerý výtěžek věnován sbírkovému projektu Světluška Nadačního fondu Českého Rozhlasu. Expozice představí snímky dvanácti autorů, kteří se tak nechtějí svými nejlepšími fotoúlovky jen chlubit, ale věnují je prospěšné věci. Od každé fotografie navíc vznikne jen jeden výtisk.
„Všichni proto mají jedinečnou příležitost pořídit si unikátní originál a přitom udělat radost prostřednictvím Světlušky těm, kteří si nikdy krásu těchto fotek ze světa pod hladinou moří a oceánů nemohou vychutnat,“ vysvětlil Pavel Dupal, pořadatel akce a jeden z vystavujících fotografů.

Brány do Podmořského světa budou otevřeny 4. února – 5. března na Staroměstské radnici v Praze denně od 10-18 hodin.
Vstupné: 100 Kč pro dospělé, 20 Kč pro děti.

Vystavující fotografové: Kurt Amsler, Laurent Ballesta, Franco Banfi, Pavel Dupal, Henri Eskenazi, Werner Fiedler, Martina Karásková Balzarová, Petr Hůla, Richard Jaroněk, Jiří George Karbus, Aleš Kocourek, Tomáš Kotouč, Bohumír Kračmar, Václav Kříž, Jiří Řezníček, Uwe Schmolke, Lešek Smelík

Kurátorkou výstavy je Veronika Souralová, která je současně kurátorkou Czech Press Photo.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama