Půvab orchidejí i jejich opylovací triky představí botanická zahrada v Troji na

Orchideje jsou krásné, ale také vychytralé. Aby přilákaly opylovače, vytvořily si pozoruhodné lsti, jak dosáhnout svého. Jejich fascinující život přiblíží výstava „Orchideje – královny opylovacích triků“. Ta se koná ve skleníku Fata Morgana v Troji, a to od 4. do 20. března. Zajímavé a neotřelé aranžmá orchidejí a dalších tropických rostlin nesmí na výstavě chybět, stejně jako víkendový program.

Reklama

„Orchidej Angraecum sesquipedale, neboli „Madagaskarská hvězda“ má pozoruhodnou ostruhu, dlouhou i přes 30 cm. Zaujala již Charlese Darwina, který v roce 1862 předpověděl, že opylovačem musí být nějaký noční motýl s enormně dlouhým sosákem, později byl skutečně popsán lišaj Xanthopan morgani praedicta,“ vysvětluje kurátorka výstavy Romana Rybková.

Fata Morganu letos zaplaví několik stovek orchidejí. Aranžmá těchto rostlin s rozmanitými květy se ujmou studenti České zahradnické akademie v Mělníku. „Rádi jsme dali příležitost mladým talentům, aby návštěvníkům ukázali nejen tradiční aranžování, ale i modernu s kapkou extravagance,“ říká Věra Bidlová, náměstkyně pro marketing a PR botanické zahrady v Troji.
Odneste si domů orchidej i cenné rady

Součástí výstavy bude jako každý rok poradna i prodej orchidejí, a to v pěstebním zázemí pod skleníkem Fata Morgana. Část výstavy najdete i ve výstavním sále, kde můžete obdivovat fotografie orchidejí od odborníka trojské botanické zahrady Jana Ponerta.
Výstavu podpoří firma FORESTINA, výrobce nejen substrátů a přípravků na orchideje. Květiny do aranžmá zapůjčí a prodej zajistí firma Pokojovky.cz.

OTEVÍRACÍ DOBA

prodloužena!
9 – 18 h s výjimkou pondělí, kdy je skleník zavřený!

VÍKENDOVÝ PROGRAM (od 14 h)

5. – 6. 3.        Ukázky pěstování orchidejí
12. – 13. 3.     Ukázky moderního aranžování
Přednášky
19. 3.         Orchideje a opylovači
20. 3.         Příroda Vietnamu

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Cambria“,“serif“;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama