Dovolená v podhůří Šumavy – Horažďovice Perla Otavy

Na levém břehu řeky Otavy se rozkládá městečko Horažďovice – Perla Otavy. Na své si u nás přijdou jak milovníci poznávání, odpočinku, turistiky i cyklistiky. Přijeďte se přesvědčit i Vy! Nabízíme Vám pár nápadů, jak strávit příjemné chvíle v našem půvabném městě s dlouhou a bohatou historií.

Reklama

Za relaxací a odpočinkem Vás zveme do místního aquaparku s 62 m dlouhým tobogánem, čtyřmi plaveckými dráhami a mnoha jinými atrakcemi. Návštěvu si zde určitě užijí nejen malé děti, ale i dospělí. Aquapark byl otevřen v říjnu r. 2000 a svou úrovní, vybaveností a poskytovanými službami patří mezi nejmodernější v ČR. V areálu se nachází mimo jiné i sauna, fitcentrum a horolezecká stěna.

Na své si přijdou i cyklisté, kteří se mohou vydat po značených cyklotrasách (Otavská cyklistická stezka), které vedou při řece jak do Sušice, tak do Strakonic.

Během procházky centrem města můžete obdivovat gotické opevnění s druhou nejstarší dochovanou městskou bránou v Čechách, tzv. Červenou branou. Touto branou vstupujeme přímo do centra města na náměstí. Z náměstí můžeme projít na nádvoří horažďovického zámku, který stojí na místě původní tvrze ze 13. století a patří k dominantám města. Ve většině zámeckých prostor sídlí od roku 1920 městské muzeum s interaktivní dílnou.

 Mezi Horažďovicemi a Velkými Hydčicemi se rozkládá vrch Prácheň se zříceninou gotického hradu. Je to jeden z nejčastějších cílů návštěvníků na Horažďovicku. Na místě hradu existovalo již koncem 10. století dřevěné hradiště, které bylo centrem zdejší oblasti. Získal po něm jméno někdejší Prácheňský kraj. Toto památné místo s osamělým kostelíkem s hřbitovem v tiché samotě a ruinami kdysi mocného hradu, definitivně opuštěného po roce 1500, zavdalo příčinu k různým bájím. Bezprostřední okolí kostelíka se hřbitovem je často označováno za místo ukrytých pokladů. Vydáme-li se z Horažďovic jihovýchodním směrem, dojdeme ke kapli sv. Anny z roku 1698, u níž vyvěrá pramen údajně léčivé vody a kde byly od roku 1752 i lázně.
Městečko ožívá ruchem při jarmarcích, které se konají na náměstí a v areálu zámku.

Ať se jedná o velikonoční, havelský či vánoční, každý z nich ctí tradice svátků, se kterými je spojen. Nejvýznamnějšími událostmi našeho městečka jsou Slavnosti kaše, konané poslední víkend v červnu a červencové Jmeniny města. Opomenout nesmíme ani pravidelně pořádaný turistický pochod Horažďovická padesátka, který je druhým nejstarším turistickým pochodem u nás.
Věříme, že jsme Vám Horažďovice alespoň trošku přiblížili a že naše malebné město na západě Čech brzy navštívíte.

Bližší informace k akcím či objektům získáte na těchto kontaktních místech:

Regionální informační centrum Prácheňska
Tel.:376 511 999   
web: www.sumavanet.cz/ihorazdovice   
e-mail: [email protected]

Městské muzeum Horažďovice

Tel.: 376 512 271   
web: www.muzeumhd.cz       
e-mail: [email protected]

Aquapark Horažďovice
Tel.: 371 430 610   
web: www.bazen.horazdovice.cz   
e-mail: [email protected]

Město Horažďovice
Tel.: 371 430 521  
web: www.horazdovice.cz   
e-mail: [email protected]

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama