KNIHA TI SLUŠÍ. Kupte si knihu, získejte jedinečný dárek a přispějte na dobrou v

Ke svátku knihy – 23. dubna –  na Vás letos čeká unikátní CD s autorským čtením oblíbených českých spisovatelů
Kupte si knihu, získejte jedinečný dárek a přispějte tím na dobrou věc. Oslavy Světového dne knihy a autorských práv letos nabídnou několik novinek.

Reklama

Pod heslem Kniha ti sluší proběhnou v týdnu od 18. do 23. dubna 2016 po celém Česku oslavy Světového dne knihy a autorských práv. Nová kampaň Svazu českých knihkupců a nakladatelů, do které se tentokrát vedle nakladatelství a knihkupectví poprvé zapojí i knihovny, si klade za cíl propagovat českou knižní kulturu.

Protože samotný Světový den knihy (23. 4.) připadá letos na sobotu, budou oslavy trvat už celý týden před ním.

Ti, kdo si v tomto období koupí v knihkupectvích zapojených do kampaně knihy, zdarma jako dárek dostanou unikátní CD autorského čtení, pro které načetli ukázky ze svých knih Michal Viewegh, Halina Pawlowská, Petr Stančík, Petra Soukupová, Michal Šanda, Josef Formánek, Václav Větvička, Radka Denemarková, Václav Kahuda a další.

Nákupem knih během tohoto týdne navíc čtenáři přispějí organizacím zaměřujícím se na pomoc lidem se zrakovým postižením. Díky nim se tak románové příběhy či básně dostanou i k těm, kteří si je kvůli svému handicapu jinak nepřečtou.

Slogan Kniha ti sluší je heslem dlouhodobé kampaně Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Představí knihu jako moderní, trendy předmět, který díky svému obsahu může být člověku společníkem ve všech životních situacích. „O významu čtení toho už bylo řečeno mnoho. My ale chceme jít ještě dál a ukázat knihu jako symbol; jako součást životního stylu současných i budoucích generací,“ říká předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů Martin Vopěnka.

Součástí oslav Světového dne knihy bude tradičně i řada doprovodných akcí. Podrobnosti o nich se budou postupně objevovat na webových stránkách projektu www.knihatislusi.cz, které budou spuštěny počátkem dubna 2016.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama