Program kulturních akcí a výstav ve ŠKODA Muzeu

21. 1. – Koncert kapely Gipsy.cz

Za 10 let působení se stali Gipsy.cz jedním z nejznámějších českých hudebních reprezentantů ve světě, stáli již na prestižních festivalových pódiích i v klubech 36 zemí celého světa. Skupina se proslavila singlem Romano Hip Hop ze stejnojmenného alba.
Těšit se můžete na koncert plný zábavy v čele s romským rapperem Radoslavem „Gipsy“ Bangou ve spojení s elitou romských spoluhráčů. Předprodej vstupenek na recepci ŠKODA Muzea a v síti TicketPro.
Sál L&K Forum, čtvrtek od 19 hod. Vstupné 160,- Kč.
 

29. 1. – Pololetky v muzeu

Reklama

Na celodenní program do ŠKODA Muzea zveme školní děti, které mají tento den pololetní prázdniny. Přijďte k nám prožít den plný tvoření a zábavy s kamarády.  Začátek v 8 hod., děti si můžete vyzvednout mezi 15 – 16 hod. Oběd a materiál je v ceně. Doporučujeme obuv na přezutí. O děti se po celý den budou starat lektorky s pedagogickým vzděláním. Program je koncipován pro děti od 2. třídy a starší. Nutná rezervace na tel. 326 8 32038. Vstupné 150,- Kč.

Před začátkem každé akce se můžete občerstvit v Café/Restaurantu VÁCLAV.

Připravujeme:
11. 2. – Koncert kapely Alice s Danem Bártou
26. 2. – Diashow Martina Loewa Maroko
10. 3. – Koncert kapely Jelen

Krátkodobé výstavy

AERODYNAMIKA
Výstava představuje jednu z důležitých částí vývoje nového vozu – aerodynamiku a její využití ve společnosti ŠKODA AUTO. Aerodynamika má v automobilce ŠKODA velkou tradici – počátky využití sahají až do třicátých let dvacátého století k vozu ŠKODA 935. V rámci výstavy bude k vidění jedinečná designová studie ŠKODA VisionC jako perfektní spojení aerodynamiky a designu. Výstavu doplní řada aerodynamických vozů ŠKODA v části stálé expozice Evoluce/autoregál. Výstava bude pro návštěvníky k vidění od 12. ledna do 8. května 2016.

ŽIVOT JAKO ZÁVOD: ALEXANDER KOLOWRAT A PRVNÍ SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY ZNAČKY LAURIN & KLEMENT

Výstava je věnována 130. výročí narození úspěšného závodníka a významného akcionáře společnosti Laurin & Klement, populárního hraběte „Saši“ Alexandera Kolowrata. Jeho úspěšnou kariéru zasazuje do doby prvních významných úspěchů mladoboleslavských motocyklů i automobilů na prestižních domácích a zahraničních soutěžích a závodech. Výstava je k vidění v Galerii Nad schody od 28. ledna 2016.

ZROZENÍ AUTOMOBILKY

Před 120 lety se z Mladé Boleslavi vydala do světa jízdní kola, následovaná motocykly a automobily. Počáteční krůčky nebo spíše mílové kroky k úspěchu značky Laurin & Klement (později ŠKODA) přibližuje výstava o prvních třech desetiletích automobilky. Výstava je k vidění v Galerii Nad schody do 24. ledna 2016.

DAVID ČERNÝ: ČESKÝ BETLÉM

Ojedinělá výstava bronzových plastik výtvarníka Davida Černého představuje scénické obrazy českých dějin a kultury. Svou formou detailního zpracování jednotlivých postav plastiky připomínají tradiční betlém. Soubor byl vytvořen pro Autostadt (Wolfsburg, Německo) při příležitosti výstavy EXP0 2000. Český umělec David Černý je znám především jako tvůrce figurativních soch pro veřejný prostor. Vystudoval design a sochařství na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a je laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého. Mezi jeho díla patří Růžový tank, Miminka na Žižkovské věži, Entropa apod. Po předchozí rezervaci na tel. 326 831 135 nabízíme komentované prohlídky pro školy a veřejnost. Výstava je k vidění v sále Hieronimus III do konce roku 2016.

Stálá expozice

Expozice je rozdělena do tří tematických oblastí – Tradice, Evoluce a Preciznost. V tematické oblasti Tradice jsou přiblíženy hodnoty značky ŠKODA – Hrdost, Každodenní využitelnost a Výzvy, symbolizované třemi páry vozů. Bustami obou zakladatelů firmy začíná Evoluce. Dominuje jí chronologická řada po sobě jdoucích milníků automobilového vývoje. Okruh Preciznost představuje vozy v různých stádiích renovace – od nálezového stavu až po „klenot“. Proces výroby současných vozů lze vidět v panoramatickém kině.
Tematická řada aerodynamických vozů ŠKODA se nachází v části Evoluce/autoregál.

Všechny krátkodobé výstavy jsou přístupné v rámci běžného vstupného do muzea. Využijte možnosti zakoupit celoroční vstupenky do expozic ŠKODA Muzea za zvýhodněnou cenu 280,- Kč.

Café/Restaurant VÁCLAV

Navštivte Café/Restaurant VÁCLAV v budově ŠKODA Muzea provozované cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím. Otevřeno denně od 9 do 17 hod a před každou akcí, tel. 326 8 31243.

19. 1. –  Večer japonské kuchyně

Připravili jsme pro vás pokračování úspěšného večera věnovaného japonské kuchyni. Přijďte poodhalit kouzlo této exotické země, ochutnat širokou nabídku různých druhů sushi připraveného specialistou Zátiší Group, ale také si zkusit přípravu této pochoutky vlastními silami pod jeho dohledem. Café/Restaurant Václav, od 18 do 21.30 hod. Rezervace na tel. 326 831 243.

ŠKODA Muzeum, Tř. Václava Klementa 294, Mladá Boleslav, T: 420 326 832 038, E-mail: [email protected], muzeum.skoda-auto.cz. Předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea denně od 9 do 17 hod.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama