Kreativní dílny a Halloween – podzim v trojské botanické zahradě patří dětem

31. října, se botanická zahrada zahalí do tajemné atmosféry Halloweenu, vydlabané dýně rozzáří svíčky a tradiční průvod může v 18 hodin začít.

Reklama

„Podzimní příroda vybízí ke kreativitě, a proto si u nás děti zkusí, co všechno se dá z podzimních plodů vytvořit. Kdo má nástroje, které se budou k vyrábění hodit, ať si je přinese s sebou. Přírodní materiály přichystáme, dýně si mohou návštěvníci v zahradě koupit. A to nejen na tvorbu, ale i k jídlu, dýňová polévka totiž k podzimu patří. Jako zpestření připravujeme ochutnávku ovoce, konkrétně kaki,“ říká Lucie Herberová, tisková mluvčí trojské botanické zahrady.

Dlabání dýní o poslední říjnové noci v České republice zdomácnělo, a proto se za oslavou Halloweenu děti každoročně vydávají do botanické zahrady. „Duchové, strašidla, tajemná atmosféra i různé soutěže. Během halloweenské akce se děti rozhodně nudit nebudou. Pokud jim i dospělým vyhládne, mohou zamířit ke stánku s občerstvením, nebo si zakoupit a opéct špekáček. Děti by si měly přinést lžíci a nůž na dlabání dýně a oblečení, které si mohou umazat,“ doporučuje Renata Schmidtová, produkční akce.

Zkuste unikátní techniku – tvoření barevným pískem
Pro malé i velké návštěvníky bude po oba víkendy připravená kreativní dílna založená na práci s barevným pískem. Obrázky mají po sloupnutí horní vrstvy samolepící plochu, na kterou se písek nanáší a dlouhodobě drží. „Kromě dýňových motivů připravíme i šablony podle přání. Tento typ kreativního tvoření je jediný svého druhu v České republice. Zlepšuje u dětí jemnou motoriku, vnímání barev a schopnost soustředění,“ vysvětluje Štěpánka Bubáková ze společnosti Tvoříme pískem

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama