Oslava 1210 let Ohře v Litoměřicích

Čtvrtá říjnová sobota bude v Litoměřicích patřit slavnostem řeky Ohře. Kampaň konaná na oslavu 1210 let od první zmínky o této řece byla slavnostně započata již v dubnu tohoto roku při žehnání pramene v německých Smrčinách, dále postupovala po městech podél toku a 24. října bude završena na soutoku řek Ohře a Labe v Litoměřicích. Slavnost má za cíl připomenout význam řeky v životě našich předků i v současnosti.

Reklama

K této příležitosti je připraven bohatý program, který začne ve 13:00. Těšit se můžete na plavení voru po řece, veslařskou exhibici, křest nových lodí litoměřického veslařského oddílu i na hudební vystoupení v podání Rostislava Pechouška. Po celou dobu akce budou přítomni veselí vodníci Ohřínek a Polabáček, pro děti bude připraven skákací hrad i výtvarné dílničky. Akci zpestří putovní výstava s názvem Řeka Ohře v proměnách času a čtení z knihy Báje a pověsti řeky Ohře, která byla vydána právě k oslavám řeky Ohře.

Speciálně k této příležitosti pojede na trase Lysá nad Labem – Litoměřice – Ústí nad Labem a zpět historický motoráček Klubu železničních cestovatelů. 4 vozová vlaková souprava bude obsahovat Bixeum – muzeum historie tratí na Podřipsku a v Českém Středohoří a Bixovnu – barový vůz. Přímo na akci budou předvedeny partnerské vozy značky Volkswagen společnosti Gerhard Horejsek a bude slavnostně představena novinka Volkswagen Touran.
Po programu u Veslařského klubu můžete využít dopravu těmito vozy do Hradu Litoměřice, kde program pokračuje, a to divadelním představením Včera, dnes a zítra aneb Nové scénky Felixe Holzmanna v podání herce Davida Šíra, který jako jediný získal autorská práva na celoživotní dílo Felixe Holzmanna. Vstupné na představení není zpoplatněno, nutná je ovšem rezervace z důvodu omezené kapacity míst.

Rezervaci můžete uskutečnit do pátku 23. října do 17:00:
Osobně na recepci litoměřického hradu: Tyršovo náměstí 68, 412 01 Litoměřice
Telefonicky: +420 416 536 155
E-mailem: [email protected]

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama