Marmeládová královna Blanka Milfaitová a dýně na X způsobů. Jarmark v Troj

„Marmeládová“ královna Blanka Milfaitová uvaří před zraky návštěvníků podzimního jarmarku trojské botanické zahrady nejen dýňovou, ale i jablečnou marmeládu. Každý kdo přijde, může čerstvě připravenou lahůdku zkusit a zjistit, na čem si pochutnává i britská královská rodina.

„Protože k podzimu patří nejen dýně, ale i jablka, bude Blanka Milfaitová vařit z obou těchto surovin. A aby návštěvníci věděli, jak její produkty chutnají, co je na nich výjimečného a proč je kupují lidé po celém světě, mohou tyto dvě „marmošky“, jak jim sama Blanka říká, ochutnat. Tím, že se bude vařit přímo na místě, bude k dispozici ta nejčerstvější marmeláda, jaká může být,“ láká na podzimní jarmark plný dobrého jídla Lucie Herberová, tisková mluvčí trojské botanické zahrady.   

Reklama

I když se marmelády ze Srní na Šumavě dostaly až na stůl britské královské rodiny, Blanka Milfaitová z toho nezpychla. „Je to imaginární, ale dobrá informace, která se možná dobře využívá pro marketing. A bezesporu se jedná o prestiž. Více mě ale dojme, když si rodinka s malými dětmi objednává naše marmelády už roky opakovaně, když na ně v manufaktuře stojí hodinové fronty a… Klient jako klient, nikdo nemá chlupatější jazýček,“ říká Blanka Milfaitová, která dodává své výrobky i do kuchyně anglické královny a je držitelkou tří zlatých medailí z marmeládového mistrovství světa.

„V botanické zahradě bude v době jarmarku výstava dýní. Proto uvařím, jak jinak, než dýňovou marmeládu. I když se běžně takovýchto akcí neúčastním, pro trojskou zahradu to ráda udělám. Proč? V půli roční expedice jsme se vrátili s rozbitým autem a mnoha starostmi na pár dní do Prahy. Přítel mě tehdy vzal právě do botanické zahrady. Byla jsem unešená, jak to tam vypadá a téměř dvě hodiny jsem jen fotila. Naše trable se tak zdály menší. Relax, pohoda a klid, který botanická zahrada nabízí, pomohl,“
popisuje Blanka Milfaitová, „marmeládová“ královna.

Na podzimním jarmarku nebudou chybět ani další speciality, které budou vyrobené z čeho jiného než z dýní. „Ochutnáte dýňové polévky v netradičním podání, a to například dýňový krém s kokosovým mlékem nebo s červenou čočkou. V nabídce bude i dýňový koláč. Kdo nebude mít na dýně chuť, může zkusit slané koláče na francouzský způsob nebo gulášovku. Těšit se můžete i na čajovnu U Cesty, medovinu nebo pro jarmark typickou věc – koření. Přijďte se zásobit na zimu medem nebo vonnými oleji, které vás rozradostní, očistí či pomohou při léčbě rýmy a nachlazení. Dozvíte se také, jak očistit organismus pomocí aromaterapie,“ vyjmenovává Lucie Herberová, tisková mluvčí trojské botanické zahrady.
Kreativní dílny pro děti i dospělé

Aby si užili víkendový jarmark i ti nejmenší, je pro ně připravený program v podobě dětských dílen. „Dílničky povedou zkušené lektorky ze společnosti Koukol v obilí. Z ovčího rouna se budou vyrábět pestrobarevné plstěné bambulky, ze kterých pak děti mohou udělat náušnice, korále nebo přívěsek na klíče. Tuto zajímavou techniku mohou samozřejmě zkusit i dospělí. To vše za symbolický poplatek. Pro dospělé jsou v sobotu připravené tři workshopy, na kterých se bude tvořit z pedigu, papíru nebo sena. Počet míst je omezený, proto je potřeba se přihlásit dopředu,“ říká Hana Kovaříková, produkční akce.

Více informací o workshopech najdete na webu www.botanicka.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama