Přednáškový cyklus z historie automobilky startuje

 ŠKODA Muzeum navazuje podzimním pokračováním na oblíbené tematické přednáškové bloky o historii značky. Od 29. září se v úterní podvečery velký sál muzea ŠKODA AUTO promění v inspirující prostor plný poutavého vyprávění a zajímavých faktů z historie automobilky. Podzimní program návštěvníkům opět umožní nahlédnout i do méně známých kapitol historie automobilky.
 
29. září 2015 Výjimečná osobnost ASAPu Ing. Josef Zubatý
Zdatný automobilový konstruktér se zkušenostmi i z USA je duchovním otcem zlomového modelu ŠKODA Popular, díky kterému značka v nelehkém období třicátých let minulého století dostala nový impulz. Více o této jedinečné osobnosti prozradí erudovaný znalec historie výroby automobilů v Mladé Boleslavi Jan Králík.

6. října 2015 ŠKODA 130 RS – sportovní legenda značky

Před čtyřiceti lety se na startovní čáru poprvé postavila ŠKODA 130 RS, která navždy přepsala historii nejen tuzemského, ale i světového motorsportu. Tento ikonický závodní automobil představí Michal Velebný, koordinátor restaurátorské dílny ŠKODA Muzea a velký znalec rychlých kol s okřídleným šípem ve znaku.

Reklama

13. října 2015 1970: Kombíky z Chile
Mladoboleslavský konstruktér Bohuslav Čtvrtečka byl v roce 1970 pověřen nelehkým úkolem – měl zajistit montáž vozů ŠKODA Octavia Combi na okraji chilské pouště. Na všechny peripetie spojené s téměř výhradně ruční výrobou zavzpomíná sám hlavní aktér této ojedinělé akce.

20. října 2015 Historie vývoje a výroby motorů
Těžko hledat v Mladé Boleslavi kompetentnější osobu, jež by poutavě představila historii vývoje a výroby pohonných jednotek, než kterou je Martin Hrdlička – vedoucí vývoje podvozku a agregátu ŠKODA AUTO, osobnost spojená s automobilkou generačně.

27. října 2015 Sanitky ŠKODA z 30. – 70. let

Méně známému tématu sanitních vozů ŠKODA se věnuje automobilový historik a publicista Jan Tuček, jenž představí sanitní úpravy vozů od Superbu až po známý model ŠKODA 1203.

Vstup na přednášky je stejně jako v minulosti zdarma a ve velkém sále ŠKODA Muzea (třída Václava Klementa 294, Mladá Boleslav) s dostatečnou kapacitou začínají ve výše uvedených termínech vždy od 17:30 hodin.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama