Jakože, cože?! food festival

Podruhé jsme pro vás připravili food festival roztodivných chutí. První víkend v říjnu (3.-4.10. na nám. Republiky, Praha) na vás čeká spousta netradičních chuťových kombinací. Vstup na festival je zdarma a k ochutnání budou krom červíků i šneci, burgery, lokální pivo, asijská kuchyně, dortíky a další pokrmy, ze kterých se vám zamotají chuťové pohárky.

 

3 restaurace, které byste na festivalu neměli minout

Reklama


Bejzment

“V době, kdy se v Atlantě zrodil první burger jsem sice ještě nebyl na světě, ale mohu Vám slíbit, že na stůl Vám přistane přesně takový!” říká šéfkuchař Zed. K ochutnání nabídne PBP Burger s čili čokoládovou omáčkou.


Snails day

I když to mnohým přijde jako krajně exotické jídlo – šneci se u nás připravovali nejen na vánoční stůl už za „První republiky“ a měli na našem území velkou tradici. Ta sice vymizela, ale nyní se začíná opět vracet…Zpomalte na chvíli a přijďte si vychutnat Šneky na houbách a černém pivu.


Brouk na talíři

Na ochutnání jsme si pro vás připravili Ulat Padang. Jde o úpravu cvrčků z oblasti Padang (Sumatra), jejíž kuchyně je známá tím, že využívá ostré koření a nezvyklé ingredience. Restované cvrčky připravíme na bulguru navoněném kurkumou a prošpikovaném chilli papričkou. Salátové lůžko je zakapáno mangovou omáčkou.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama