Pražské cyklozvonění 2015 již za měsíc!

V sobotu 12. září se smíchovská náplavka rozezní stovkami cyklistických zvonků. Nábřeží Vltavy u Jiráskova mostu se na jeden den promění k nepoznání. Namísto parkoviště zaplní prostor náplavky dětské tržiště, přehlídka módy na kolech, z části komunikací se zase stanou dráhy určené pro jízdu na elektrokolech, segwayích, městských kolech a dalších vozítkách. Spanilou jízdu Prahou tu zakončí průvodcované skupiny, které se sjedou z celé metropole.

Reklama

Na místo je možné dorazit pěšky z blízké zastávky metra Anděl nebo přijet na kole s některým z pelotonů.

S ohledem na účast dětí je většina tras vedena po cyklostezkách nebo chráněných cestách. „Účastníci sem přijedou doslova z celé Prahy, letos se na organizaci podílelo sedmnáct městských částí či obcí,“ říká koordinátorka akce Jitka Vrtalová.

Na místě bude možné vyzkoušet si jízdu na nejrůznějších šlapacích, odrážecích a jiných dopravních prostředcích. Odpoledne čeká na návštěvníky několik exhibic, vyvrcholením bude pokus o překonání rekordu v počtu cyklistických zvonků, které se současně rozezní na jednom místě. Návštěvníci budou moci změřit své síly na kolech i v testech vědomostí,  či dozvědět se více o novinkách v cyklodopravě.

Akci pořádá občanské sdružení NaKole, nad akcí převzali záštitu náměstek primátorky HMP Petr Dolínek a za Prahu 5 starosta Radek Klíma a radní pro kulturu Petr Hnyk.

Informace o dopravě na kole, metrem či tramvají, program akce, místa a časy odjezdů cyklojízd najdete na oficiálním webu akce www.cyklozvoneni.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama