Červencové akce na hradech a zámcích v Královéhradeckém kraji

1. – 31. července Hospital a Betlém Kuks: Kouzlo apatyky a bylinkářství. Víte, že kdysi se nemoci léčily třeba práškem z lebky oběšence nebo dračí krví? Ve starém hospitále milosrdných bratří v Kuksu lze poznat tajemství dávných lékařů v nejstarší barokní lékárně ve střední Evropě a navrch si vyrobit vlastní tabletku a čípek v jediném farmaceutickém muzeu v České republice. Vůni starých bylinek a procházku sadem, kde mniši pěstovali ovoce pro své pacienty, nabízí pro celou rodinu velká zahrada za hospitalem. 

Reklama

1. – 31. červenec státní zámek Náchod: Prázdninové pohádkové prohlídky pro děti. Prohlídky budou probíhat v expozici Na dvoře vévodském a průvodcem malých návštěvníků bude sám vévoda Petr Biron nebo jeho dcera Kateřina Vilemína. Děti se od vévody nebo vévodkyně dozvědí něco málo z historie a vyslechnou si pohádku o náchodském zámku. Na závěr budou mít možnost vyfotografovat se přímo v interiéru expozice v kostýmu krále či princezny. Délka prohlídky 25 minut. Prohlídky od úterý do neděle v 9.30, 11.30, 13 a v 15 hodin.

1. – 31. červenec státní zámek Opočno: Opočenské hudební léto 2015. Večerní koncerty vážné hudby v zámecké obrazárně. Pořádá Opočenská Beseda.

1. – 31. července státní zámek Ratibořice: Zkrácená prohlídka zámkem, který obývala paní kněžna z Babičky. Kromě zkrácené prohlídky zámkem, která trvá cca 30 minut a vrátí nás do doby, kterou známe z Babičky, je zde ke koupi i pracovní sešit „S pastelkami po Zámku Ratibořice a okolí“, kde jsou připraveny úkoly pro celou rodinu. V Rudrově mlýně mohou malé děti hledat ukrytého vodníka, za jeho objevení je čeká malá odměna. Babiččino údolí láká k procházce.

10. – 11. července státní zámek Náchod: Večerní prohlídky s „Černou paní“. Přijďte i Vy si s námi vychutnat tu jedinečnou atmosféru zámeckých komnat po setmění. Prohlídky I. okruhu (Piccolominská expozice) budou oživené scénkami z historie zámku a hudebními vstupy v podání žáků ZUŠ Police nad Metují. Prohlídky začínají ve 21, 22 a v případě zájmu i ve 23 hodin. Nutná rezervace na tel.: 491 426 201, 608 181 921 nebo na [email protected] Vstupné: 120 Kč, snížené 80 Kč, rodinné 360 Kč.

11. července Hospital a Betlém Kuks:
Koncert Hudební léto Kuks. Koncert komorní hudby v rámci festivalu Hudební léto Kuks. Začátek v 18 hodin.

11. – 31. července státní zámek Hrádek u Nechanic:
Výstava „Hrádek u Nechanic a rod Harrachů“. Fotografie a dokumenty vztahující se ke stavebně historickému vývoji budovy zámku a k majitelům zdejšího panství, aktuálně doplněná o nové exponáty. (Mediální téma: Velká hradozámecká inventura)

18. července státní zámek Ratibořice: VI. Ratibořické Nocturno. Účinkuje:  Komorní orchestr BONA NOTA. Když večerním zámeckým parkem zazní skladby evropského baroka a raného klasicismu, snadno Vás ve vaší fantazii přenesou do časů galantních nočních dostaveníček krásných dam v krinolínách a urozených pánů v napudrovaných parukách. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční ve Vstupní hale zámku.

18. a 19. července státní zámek Hrádek u Nechanic: Přijelo panstvo…! Veselé historky ze života na zámku před 100 lety v podání herců ochotnických divadel a hostů (kostýmové prohlídky). Expozice zámku se slavnostní květinovou výzdobou. Sobotní odpolední a večerní program na nádvoří zámku: od 15 do 17 hodin floristická dílna, od 19 hodin koncert folkové skupiny Lokálka z Hradce Králové.

25. července Hospital a Betlém Kuks: Koncert Hudební léto Kuks. Koncert komorní hudby v rámci festivalu Hudební léto Kuks. Začátek v 18 hodin.

25. – 26. července státní zámek Náchod: Šermířská vystoupení – Manové Přemysla Otakara. Krátká komentovaná vystoupení na I. nádvoří nebo v gotickém sklepení.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama