Hradec Králové láká na netradiční zážitky

Město na soutoku Labe a Orlice, centrum duchovního života, kultury a vzdělanosti východních Čech, které bývalo sídlem českých královen, díky výjimečným stavbám a ojedinělému architektonickému konceptu na začátku 20. století získalo přívlastek „salon republiky“. Protože architektonické památky mapují období od gotiky až po současnost, slouží město jako učebnice architektury pod širým nebem.

 

Objevte krásy Hradce Králové z ochozu Bílé věže

Reklama

Po dvouleté rozsáhlé a zdařilé rekonstrukci se otevřela dominanta města Hradce Králové – Bílá věž. Téměř 72 metrů vysoká věž ze světlého hořického pískovce je jedním z nejvyšších
bodů širokého okolí.  Její vyhlídkový ochoz otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Ve svých útrobách ukrývá třetí největší zvon České republiky Augustin, původní hodinový stroj Josefa Božka a díky velkorysé rekonstrukci uskutečněné městem Hradec Králové i unikátní skleněný model věže a moderní audiovizuální technologii, která při výstupu na věž přináší nepřeberné množství příležitostí pro zábavu i poučení.

Tématem prohlídkových programů je „Historie Bílé věže“ a „790 let od první písemné zmínky o městě Hradec Králové“. Zážitkový program poběží při nočních prohlídkách, svítáních na Bílé věži a při zvonění na zvon Augustin.
Více informací na www.bilavez.cz.

Proleťte se vesmírem v digitálním planetáriu

Na špičkové technologie láká do Hradce Králové od roku 2015 také moderní digitální planetárium, které vyrostlo v těsné blízkosti královéhradecké hvězdárny. Jeho srdcem je kruhový sál s nakloněným hledištěm a kapacitou více než devadesáti sedadel. Můžete se tak nechat okouzlit prostorovou projekcí hvězdné oblohy na polokulové projekční ploše nebo vědeckými videofilmy. V prostorách kolem centrálního sálu pak naleznete interaktivní výstavy, momentálně s tématy „Mikrosvět – makrosvět“ a „Energie – její formy a přeměny“. V současnosti je královéhradecké planetárium nejmodernější v České republice. V sousední hvězdárně probíhají pozorování Slunce a večerní pozorování. Od budovy hvězdárny se můžete vydat na Planetární, nebo Galaktickou stezku, které vás dovedou až do městských lesů a ještě se dozvíte mnoho zajímavého o objektech naší planetární soustavy a Galaxie.
Více informací na www.astrohk.cz.

www.hradeckralove.org
www.ic-hk.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama