Slovensko, malá velká země

Objevte společně s námi přírodní krásy Slovenské republiky. Slovensko leží v srdci Evropy a nabízí nádherné přírodní scenérie, které přímo vybízejí k výletům, sportu, relaxu a třeba i k nevšedním zážitkům.

Reklama

Na Slovensku je hned několik jedinečných míst, které stojí za návštěvu. Pokud se vydáte na výlet, nebo dovolenou k našim východním sousedům. Na severozápadě Slovenska v malebné krajině Kysucka se nachází lesní železnice Vychylovka. Historická lesní úzkokolejka je technickou památkou světového významu. Vysoké i Nízké Tatry vás zase uchvátí jak v zimě, tak v létě.
 

Panenská příroda a bohatá historie

Panenskou přírodu můžete zase obdivovat ve Slovenském ráji, který má rozlohu 19 763 ha a od roku 1988 je národním parkem. Bohatá historie na vás dýchne z každého hradu nebo zámku, kterých je na Slovensku opravdu nesčetně.

Při cestě na Slovensko nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako brynzové halušky, pirohy nebo polévku. Pokud jste spíš příznivcem netradičních zážitků, můžete vyzkoušet lanové parky, střelbu, bezmotorové létání nebo parašutizmus.

Městská turistika

Jestli vás víc než příroda láká městská turistika, tak navštivte Bratislavu, Košice nebo Ružomberok. Ve slovenských městech najdete nejen bohatý kulturní program, ale také historické památky i moderní stavby. Třeba v Bratislavě je okolo čtyřiceti výškových budov a další se stále staví.   

Většině z nás nedojde, že při cestě na Slovensko vlastně cestujeme do ciziny. Velmi často tak zapomínáme, že je potřeba myslet i na věci spojené se zahraniční cestou, a to hlavně na cestovní pojištění.


 

Cestovní pojištění na Slovensko

I když je Slovensko za rohem, rozumíme jejich řeči, a kolikrát tam máme také část rodiny, i přesto je to cizí země a měli bychom se na pobyt připojistit. Union pojišťovna nabízí cestovní pojištění nejen online, ale také speciálně pro Slovensko. U Union pojišťovny si můžete zvolit rozsah pojištění a také výši pojistného krytí. Zvýhodněné sazby pojistného pro studenty, děti, rodiny nebo skupiny jsou samozřejmostí.

V ceně pojištění jsou léčebné výlohy, asistenční služby, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění nákladů na technickou pomoc při záchranné akci a v neposlední řadě i pojištění zrušení objednaných služeb.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama