Do Nového zámku na všech kolech a bez bariér

Nový zámek se skrývá uprostřed rozlehlého třicetihektarového přírodně krajinářského parku na kraji Kostelce nad Orlicí, který nabízí zvláště v letním období příjemný pobyt ve stínu stromů.  A pokud se k nám vydáte, dostanete se k nám hravě všemi dopravními prostředky. Milovníky cyklistiky jistě potěší, že hned okolo areálu parku vede cyklostezka, napojená na širší síť cyklotras. Značená odbočka vás navede k zámku a až vyšlapete mírný kopeček, za odměnu si můžete v Toniově zámecké kavárně dát něco dobrého a pak odpočinutí vyrazit na prohlídku zámecké expozice, expozice historie města nebo na výstavu do Galerie Kinský. 

Reklama

Všechny návštěvníky uvítáme velmi rádi a bude o ně vzorně postaráno. Toniova zámecká kavárna nabízí znaveným návštěvníkům teplou i studenou kuchyni, skvělou kávu a domácí moučníky. Neposedným dětem je určeno dětské hřiště, vybudované v dohledu terasy kavárny. Ostatně zámek i kavárna jsou nositeli stříbrného certifikátu Babyfriendly!

Zámecká expozice Život v biedermeieru je bezbariérová a tak se stačí domluvit s obsluhou v pokladně, případně kontaktovat zámek předem a výtahem Vás dovezeme až na místo. Pro sluchově postižené osoby nabízíme prohlídky s psanými texty a nevidomé osoby mají možnost absolvovat prohlídku pomocí hmatových vjemů.

Léto bude v Novém zámku ve znamení her a zábavy pro celou rodinu. Od neděle 12. července se promění strohá Galerie Kinský díky výstavě Zámecké imaginárium – 13 roztodivných (ne)pokojů kosteleckého zámku v úplně jiné místo. Tuhle procházku kouzelným světem fantazie, hry a zábavy si určitě nesmíte nechat ujít. Než se k nám vypravíte, vybavte se na cestu informacemi uvedenými na webových nebo facebookových stránkách zámku. Těšíme se na Vás!

Duben, říjen:  Sobota, neděle 9:00 – 17:00 hod.
Květen – září:  Denně kromě pondělí 9:00 – 17:00 hod.
Telefon: +420 734 709 023, +420 494 323 271
Ve státní svátky je zámek otevřen. V době konání svatebních obřadů je provoz zámecké expozice omezen. Sledujte webové stránky.
www.zamekkostelecno.cz                           
www.facebook.com/novyzamekkostelecno

Toniova zámecká kavárna

Duben – říjen:  Denně kromě pondělí od 10:00 – 20:00 hod., pátek, sobota 10:00 – 22:00 hod.
Telefon: +420 731 280 244
www.zamekkostelecno.cz/kavarna       
www.facebook.com/ToniovaZameckaKavarna

Akce

4. 7.                  Prohlídky s majitelem zámku Františkem Kinským
Výstavy
16. 5. – 25. 6.    Ivan Titor  – Nazemivzetí
12. 7. – 25.10.   Zámecké imaginárium – 13 roztodivných (ne)pokojů kosteleckého zámku
Koncerty
31. 7.         Bratři Ebenové
5.  9.          5. ročník – Swingový festival na zámku
11. 9.         Andrea Tögel Kalivodová – Festival F. I. Tůmy
16. 10.       Jaroslav Svěcený, Julie Svěcená
23.10.        Pavel Šporcl a Czech Ensemble Baroque

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama