Červnové akce na hradech a zámcích v Královéhradeckém kraji

1. – 30. červen státní zámek Opočno: Opočenské hudební léto 2015. Večerní koncerty vážné hudby v zámecké obrazárně. Pořádá Opočenská Beseda.

Reklama

6. června státní zámek Náchod: Mše svatá. Mše v zámecké kapli Nanebevzetí Panny Marie v 16 hodin.

10. – 14. června státní zámek Ratibořice: Za Babičkou Boženy Němcové do Ratibořic. Postavy, důvěrně známé z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové, Vás přivítají v místech, ve kterých se děj románu odehrává. Při návštěvě v zámku narazíte na namyšleného komorníka Leopolda, pozdravíte vznešenou paní kněžnu a její milou schovanku, komtesu Hortenzii. Ve mlýně Vás budou vyhlížet veselý mlynář s panímámou mlynářkou a houfem ratibořických dětí s jejich hrami, zpěvy a říkadly. Na Starém bělidle Vás potěší setkání s laskavou babičkou a vnoučaty. Otevřeno od 9 do 16 hodin. (Mediální téma: Děti a soukromý život aristokracie)

11. – 14. června státní zámek Hrádek u Nechanic
: Hudební festival „Romantický Hrádek“. XVII. ročník festivalu klasické hudby. Díla mistrů v podání našich i zahraničních význačných koncertních umělců.

13. a 14. června Hospital a Betlém Kuks: Víkend otevřených zahrad. Speciální komentované prohlídky v areálu a v Bylinkové zahradě Kuks, prohlídka nového zázemí zahradníků.
od 9 do 17 hodin.

13. a 14. červen státní zámek Opočno:
Zámecký pohár Opočno. Tradiční rybářské závody v malebném prostředí zámeckého parku. Pořádá MO ČRS Opočno. Program bude upřesněn.

18. a 19. června státní zámek Náchod: Pohádka „Čertův poklad“. Představení pro děti s Veronikou Dobrodinskou a Markem Dobrodinským. Princezna Jasmína netrpělivě očekává svého ženicha, aby poznala jeho pravou povahu, vymění se se svou služkou Žofií. Podobný nápad však dostane i princ a jeho sluha. A aby toho ještě nebylo málo, všichni se dozvídají, že pan král před lety slíbil princeznu drakovi za ženu. Kdo je pravý hrdina a kdo má upřímné srdce se dozvíte v této veselé pohádce. Délka představení cca 50 min. Začátek představení v každou celou hodinu od 9 do 13 hodin a dále podle rezervací. Jednotná cena 75 Kč. Pedagogický doprovod zdarma! Rezervace na Tel.: 604 381 520 nebo e-mailu: [email protected], www.agenturaveronika.cz, volejte prosím v úřední hodiny Po-Pá od 13 do18 hodin.

20. června státní zámek Hrádek u Nechanic: Letní slunovrat na zámku. Novinka! Přivítání léta v kouzelném večerním zámeckém prostředí za doprovodu hraběcí rodiny, služebnictva a tajemných hostů (večerní prohlídky zámku s průvodci v dobových kostýmech). Poprvé v historii bude pro veřejnost zpřístupněna hodinová věž, v případě příznivého počasí s vyhlídkou z ochozu věže! (Mediální téma: Velká hradozámecká inventura)

27. června Hospital a Betlém Kuks: Koncert Hudební léto Kuks. Zahajovací koncert festivalu Hudební léto Kuks. Začátek v 18 hodin.

27. června státní zámek Náchod: Výstava historických vozidel. Zveme všechny návštěvníky na výstavu historických vozidel a motocyklů KHV Metuje Velké Petrovice, která se uskuteční na III. nádvoří. V areálu zámku od 13 do 16 hodin. Vstupné 30 Kč.

27. června státní zámek Náchod: Ze života na zámku. Prohlídky expozice „Na dvoře vévodském“ s průvodci v kostýmech, vyprávění o životě na zámku a v podzámčí. Prohlídky v 12.30, 13.30, 14.30, 15 hodin. Vstupné: dospělí 50 Kč, snížené 30 Kč + vstupné na historická vozidla 30 Kč.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama