Červnové akce na hradech a zámcích v Pardubickém kraji

1. – 30. června státní zámek Litomyšl: „Zámek uměleckým objektivem“. Možnost zapojit se do soutěže o nejvydařenější fotku zámku.
1. – 30. června státní zámek Litomyšl: Prohlídky s paní Kajetánou. Prohlídky pro MŠ, na objednání.

Reklama

1. – 30. června Soubor lidových staveb Vysočina – Veselý Kopec: Od kliky k elektřině.
Výstava ve statku z Mokré Lhoty přibližující vývoj pohonných jednotek zemědělských strojů a nářadí.

1. – 30. června Soubor lidových staveb Vysočina – Veselý Kopec: Veselý Kopec patří dětem a jejich rodičům. V červnu až září patří Veselý Kopec dětem a jejich rodičům, tedy rodinám, které si chtějí společně hrát a prožít příjemné chvíle v zajímavém prostředí expozice lidového stavitelství v přírodě. Takové rodiny mají možnost získat v prodejně upomínkových předmětů dva různé herní plány, podle nichž mohou samostatně procházet mezi roubenými chaloupkami, hledat odpovědi na otázky, které je dovedou k rozluštění tajenky a získání malé odměny (úterý – neděle). O víkendech navíc mohou sledovat při práci různé řemeslníky, dozvědět se od nich mnoho zajímavého, něco si vyzkoušet a odnést domů.

2. – 5. června státní hrad Kunětická hora: Armentum. Hraný výukový program pro ZŠ spojený s prohlídkou hradu.

7. června státní zámek Slatiňany: Písňový recitál Jany Sychrovské. Pěvecké vystoupení mezzosopranistky Jany Sychrovské a jejích hostů v působivém prostředí zámecké knihovny. Začátek v 18 hodin. Rezervace míst na čísle 469 681 112.

11. června státní zámek Litomyšl: Smetanova Litomyšl. Zahajovací koncert.

12. – 28. června státní hrad Kunětická hora: Letní divadelní scéna VČD Pardubice. Limonádový Joe (premiéra). Od 20.30 na rondelu pod věží. Plus: 23. 6. koncert Věry Špinarové od 20 hodin, 24. 6. koncert Szidi Tobias od 20 hodin. Před každým představením i před koncerty večerní prohlídka hradu v 19 hodin.

13. června Soubor lidových staveb Vysočina – Veselý Kopec:
Hoblíček a pilka, to je má špacírka. Co všechno lze vyrobit ze dřeva? Ukázky výroby tradičních předmětů ze dřeva, jejich prodej, dílničky pro děti. Doprovodný kulturní program. Od 10 do 16 hodin. 

13. a 14. června státní zámek Slatiňany: Pokrok nezastavíš. Speciální prohlídky, při kterých projdete zámek doslova „od sklepů až po půdy“. Prohlédnete si unikátně dochované technické zázemí a navštívíte hned několik zajímavých prostor, které nejsou běžně přístupné veřejnosti. Podíváte se i do knížecí oratoře v kostele sv. Martina, která je se zámeckou budovou spojena krytou dřevěnou chodbou a za příznivého počasí vystoupáte na zámeckou věž. Začátek prohlídky vždy v 10.30, 12.30 a 14.30 hodin.
Doporučujeme vstupenky rezervovat na tel. čísle 469 681 112.

26. června státní zámek Slatiňany:
Chrudimská komorní filharmonie na zámku. Tradiční koncert filharmonické hudby pod širým nebem. Chrudimská komorní filharmonie pod taktovkou dirigenta Martina Profouse vystoupí na nádvoří slatiňanského zámku. Koncert se koná pouze za příznivého počasí. Začátek v 18 hodin.

27. – 30. června Soubor lidových staveb Vysočina – Betlém Hlinsko: Výstava fotografií. Výstava fotografií členů Fotoklubu Městského kulturního klubu Hlinečan Hlinsko,
domek č. p. 178.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama