Zlatá stezka Českého ráje: příroda a památky!

Reklama

Jaro je v plném proudu a nastal ideální čas pro výlet do přírody. Protože ale počasí nelze poroučet a mnohdy může překvapit nepříjemnými přeháňkami, doporučujeme vycházku do přírody zkombinovat i s návštěvou zajímavého místa v klidu pod střechou. A proto je pozvánka do Českého ráje tou pravou!

Český ráj, nádherná krajina, kde na několika kilometrech čtverečních najdete tajemná skalní města, malebná zákoutí, středověké hrady a renesanční zámky, vyhlídky do krajiny, či rázovitou lidovou architekturu. To vše je navíc ideálně dopravně dosažitelné z velkých českých aglomerací.

Abyste Český ráj v jeho rozmanitosti co nejlépe poznali, zaměřte se na páteřní, Zlatou stezku Českého ráje. Můžete ji postupně projít celou, můžete si vybrat jen její části. Zlatá stezka Českého ráje je značena červenou turistickou značkou a spojuje nejkrásnější a nevýznamnější místa Českého ráje. Vine se v celkové délce 118 kilometrů krajinou od Mladé Boleslavi přes Mnichovo Hradiště, Trosky, Turnov a Kozákov do Jičína.

Podél stezky se nachází bezpočet turistických zajímavostí a služeb. Kromě přírodních krás můžete na trase vysledovat několik historických spojnic.

Jednou z nich je postava legendárního vojevůdce Albrechta z Valdštejna, se kterým se setkáte v Mnichově Hradišti, na hradě Valdštejně či v Jičíně. Rodinám s dětmi je určena zábavná hra Putování po stopách Albrechta z Valdštejna. Můžete také putovat Za pověstmi Českého ráje, v současnosti je velmi moderní putování za českými filmy a pohádkami.

Budete-li se chtít dozvědět více, region poznat a seznámit se s jeho nabídkou dříve, než vyrazíte, podívejte se na internetové stránky www.zlatastezkaceskehoraje.cz a www.cesky-raj.info.


Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Calibri“,sans-serif;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama