Přední akrobat se předvede na pražské obloze

Na leteckém dnu, kterým v sobotu 13. června na letišti v Praze-Kbelích vyvrcholí  mezinárodní letecká výstava European Festival of Aviation Prague 2015, se divákům představí i akrobat Petr Kopfstein. Ten se v loňském roce stal vítězem série prestižních závodů Red Bull Air Race kategorie Challenger. Závody se v sezoně 2014 staly součástí série závodů Red Bull Air Race a jsou prezentovány jako jakási líheň pro piloty, s nimiž by se mohlo počítat i v hlavní soutěži.

Reklama

„Trať v kategorii Challenger je téměř identická jako mají piloti v hlavní soutěži, jen jedna brána či pylon je vypuštěn. Nicméně létáme kolem něj stejně a moc nám to tedy trať neulehčí. Rozdíly v designu trati jsou podle mého názoru naprosto minimální,“ dodává k náročnosti soutěžní tratě letecký akrobat Petr Kopfstein.

Před diváky na pražském kbelském letišti se přestaví v soutěžním akrobatickém speciálu Extra 330SC, se kterým se pravidelně účastní řady vrcholných soutěží v letecké akrobacii.

Vedle seriálu v létání mezi pylony čeká letos v srpnu Petra Kopfsteina i účast na mistrovství světa ve Francii, kde poměří své síly s předními leteckými akrobaty světa. Soutěžní létání vyžaduje naprostou koncentraci a dokonalou přípravu, a tak v plném soutěžním programu sezony nezbývá mnoho prostoru na účast na leteckých dnech. Z toho důvodu je vystoupení na pražském leteckém dnu EFA pro diváky jedinečnou příležitostí, kde mohou obdivovat pilotní umění tohoto předního leteckého akrobata.

Průběžné informace o leteckém dnu je možné sledovat na stránkách www.efaprague.com a www.airshowpraha.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama