Jarní novinky v Orlických horách a Podorlicku

Nové geolokační hry GEOFUN cílí především na cyklistické rodiny!

Již před nějakým časem jsme vás informovali, že v Orlických horách a Podorlicku připravují novou atraktivitu pro rodiny s dětmi, které jsou zároveň aktivními cykloturisty. Touto zajímavostí je celkem 5 nových geolokačních her, které si tu můžete již v dnešních dnech zahrát.

„Hry jsou 100% ekologické, protože jsou virtuální, abyste je však mohli hrát, musíte vyrazit do terénu. Aby oslovily i děti, je během nich připraveno mnoho zábavných úkolů, které musí po trase cyklovýletu plnit. Průvodci trasou vám budou některé z výrazných osobností našeho regionu a dozvíte se samozřejmě řadu zajímavých a naučných informací“,
předává nám základní informace Petra Smrčková, ředitelka destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko.

Reklama

O tom, jak hry hrát, kde začít a kdo vás bude provázet, se dozvíte na webovém portále www.kralovstviorlicke.cz. To základní je však jasné:

–    Je třeba umět jezdit na kole a alespoň jeden z vás musí vlastnit chytrý telefon.
–    Nesmí vám chybět soutěživý duch a měli byste podat maximální výkon, který bude na konci cyklo sezóny odměněn zajímavými cenami.
–    Do chytrého telefonu si před začátkem hry do svého telefonu stáhnete mobilní aplikaci GEOFUN a registrujete se. Následně si do aplikace stáhnete konkrétní hru, kterou si chcete zahrát. Vše je možné udělat z domu nebo na místech s Wi-Fi připojením. Během hraní již připojení na internet nepotřebujete.
–    Během hry musíte mít na svém telefonu zapnutý GPS signál a po skončení hry nahrát svá data do aplikace a odeslat.
–    Hra se vám automaticky aktivuje ve chvíli, kdy dorazíte na místo, kde startuje.

Vše je velmi jednoduché a intuitivní. V regionu se nejedná o první zkušenost. Již loni spustilo tuto hru město Lanškroun, a to jako netradičního průvodce po zajímavých koutech města. „I město Choceň zvažuje, že nové hry pro cyklisty rozšíří také o svůj vlastní menší městský okruh, určený rovněž pro pěší a maminky s kočárky“, sdělila nám Jana Havelková, vedoucí informačního centra Choceň, která absolvovala informační seminář k novým hrám. Cílem semináře bylo seznámit pracovníky v cestovním ruchu s tím, jak nové geolokační hry hrát a využívat v propagaci regionu a jak informace následně předat zájemcům o hru. Seminář proběhl dne 21. 4. 2015 na Kramářově chatě na Suchém Vrchu a účastníci se tu mohli dozvědět, jak hry fungují i v jiných regionech.

„Hry jsme připravili tak, aby během jejich hraní cyklisté navštívili ta nejzajímavější místa v regionu a aby jejich start i cíl byl dobře dostupný jak veřejnou dopravou tak cyklobusy. V současné době jsou v Orlických horách a Podoorlicku aktivní čtyři z celkem pěti plánovaných her. Spouštíme je ve zkušebním provozu a během následujících 2 týdnů je obohatíme také o mluvené slovo průvodců“
, seznamuje nás s aktuální situací Vít Pechanec ze společnosti GEOFUN s.r.o., která podobné geolokační hry provozuje a zpracovává pro území celé České republiky.

Územím vás tak originální formou nově provede například princezna Kačenka, Poláčkův Zilvar z chudobince, Orlická cyklo a inline královna (ta provází hned 2 hry) nebo hrabě František Kinský. Průvodci udávají hráčům kromě vlastní trasy různé pokyny a netradiční úkoly, vypráví nevšední příběhy, dle potřeby i poradí, ale především vše komentují a vyhodnocují svým osobitým stylem. Při plnění úkolů a hledání indicií vyzkoušíte svůj odhad, stanete se fotografy, filmaři či spisovateli, ale hlavně se atraktivní formou projedete po místech, která byste při návštěvě Orlických hor a Podorlicka neměli vynechat!

GEOFUN již velmi dobře funguje i v jiných městech a regionech po celé ČR a získává si své příznivce. Kouzlem GEOFUNu je určitý moment překvapení, neboť hráč neví, jaké úkoly na něho čekají, dokud nedorazí na určený start či konkrétní místo na trase hry. Předem pouze zjistí stručný popis trasy a faktory náročnosti, které jsou čtyři – fyzický, mentální, trapnosti a zábavy. Principem této hry je především bavit, aktivně objevovat zajímavá místa a zase bavit!

Kompletní turistickou nabídku a další tipy na výlety či ubytování v Orlických horách a Podorlicku najdete na oficiálním turistickém portále www.mojeorlickehory.cz, bližší informace o geolokačních hrách na tematické microsite www.kralovstviorlicke.cz

Aktivita je realizována v rámci projektu „Téma roku Orlických hor a Podorlicka“, reg.číslo CZ.1.13/3.2.00/37.01343, který je financován z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama