Kam s rodinou na 1. Máj? Vyrazte na odemykání Baťova kanálu do Uherského Ostrohu

V pátek 1. května od 10:00 se koná v přístavišti v Uherském Ostrohu slavnostní odemykání Baťova kanálu a slavnostní zahájení plavební sezony na této unikátní vodní trase.

Reklama

Ve stejný den bude rovněž pro veřejnost zpřístupněna nová interaktivní prohlídková trasa na místním zámku. V rámci celodenních oslav je připraven slavnostní průvod, šermířská klání, dětské soutěže nebo vystoupení hudebního souboru Melody Gentleman Lednice.

„Zahájení sezóny na baťově kanále je událostí celorepublikového významu. Přeci jen jde o jedinečnou lokalitu, kterou každoročně navštíví stovky tisíc návštěvníků,“
říká Jan Hodovský, generální ředitel státního podniku Povodí Moravy, které společně s městem Uherský Ostroh a místními občanskými sdruženími akci pořádá.

Baťův plavební kanál byl původně určený k dopravě uhlí a je dlouhý více než 50 km, přičemž 26 km vede korytem řeky Moravy a zbytek umělým průplavem. Dnes je vyhledávaným turistickým cílem skýtajícím mnoho možností trávení volného času. Návštěvníci mohou využít skupinových rekreačních plaveb nebo si zapůjčit loď a zvolit si vlastní program. Trasa nabízí řadu lákadel, ať už ochutnávky vína ve vinných sklepích, poznání naučných stezek, přírodní a ptačí rezervace, či možnost navštívit ojedinělé technické památky. Většina návštěvníků sem míří na vícedenní pobyty, kdy spojí plavbu po kanále s cykloturistikou. Okolí kanálu je totiž lemováno řadou cyklostezek vhodných zejména pro rodiny s dětmi.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama