Kutná Hora rozkvétá do další sezóny

Letos slavíme! A to ve velkém stylu! V roce 2015 totiž uplyne již 20 let od zápisu stříbrného města na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. „Slavte s námi, ale vyberte si kdy a jak!“

Reklama

18. 4. se stříbrné město probouzí do nové sezóny, a to doslova díky 10. ročníku „Probouzení Kutné Hory“. Série hraných scének z dávné historie nás tentokrát zavede do Vlašského dvora, kde od 16.00 hod. společně nahlédneme do soukromí přemyslovských králů a dozvíme se, jak to bylo s prvním českým eurem. Ještě předtím se však můžete od 14.00 hod. zúčastnit jedinečné komentované prohlídky fotografické výstavy „Poznej světové dědictví UNESCO“ v Sankturinovském domě na Palackého náměstí. Výstavou Vás provede autorka tohoto projektu RNDr. Milena Blažková.

Jste milovníky umění a zvláště divadla? Pak neváhejte a zastavte se v gotickém Hrádku. České muzeum stříbra totiž připravilo překrásnou výstavu Otakar Schindler – Návrhy scén a kostýmů. Pokud Vám to nestačí, jen pár kroků odtud je 2. největší galerie v Čechách, GASK, sídlící v Jezuitské koleji. Nová stálá expozice je opravdovou lahůdkou, ale výstav tady probíhá vždy několik. Navíc GASK baví i děti, v místním dětském koutku se opravdu vyřádí.

www.kutnahora.cz


Foto: Jiří Coubal, František Renza

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama