Okruh Vídeňskými Alpami

Není potřeba být stále nahoře! Okruh Vídeňskými Alpami (Wiener Alpen-Runde) v délce 67 km vede lehce a s nadhledem od úpatí pohoří Rosaliengebirge do srdce pohoří Bucklige Welt a k horám Rax, Schneeberg a Semmering. Absolutně tajný tip pro cykloturisty.

Reklama

Okruh začíná v Bad Erlachu – součásti etapy a „středu“ trasy Eurovelo 9. Tato trasa vede téměř 2.000 km z Gdaňska přes Polsko, Českou republiku, Rakousko a Slovensko až do Puly u chorvatského Jadranu. Naše pedály musí zvládnout z této trasy jen 49,5 km po Stezce termálních pramenů (Thermenradweg).

Již po pár kilometrech nás řeka Pitten dovede do „ráje výhledů“. Zde se budou přetahovat o naši pozornost hrady. A na cestu nám pokynou vrcholky Hohe Wand, Schneeberg a Rax. Trasa nás povede dále až do Aspang-Marktu, kde odbočíme směrem na cyklostezku Feistritztal-Radweg.


© mountainbikeguides.com

Feistritztal-Radweg v délce 17,9 km a téměř nepřetržitě s asfaltovým povrchem vede podél říčky Feistritzbach, kolem lesů a polí až do Trattenbachu. Tato mírně zvlněná cyklostezka v idylické krajině je vhodná zejména pro rodiny s malými vodními živly, jež chtějí uhánět jako s větrem o závod.

Pojedeme do Otterthalu a zde na chvíli opustíme značené cyklostezky, abychom se dostali na spojovací cestu přes Raach do městečka Gloggnitz. Tady se potkáme s řekou Schwarza a následuje pastva pro oči a všechny naše další smysly!

Interaktivní mapa “Wiener Alpen-Runde

Další cyklotrasy ve Vídeňských Alpách

Informace a rezervace
www.wieneralpen.at© Franz Zwickl

Zdroj foto: 1. foto – © www.audivision.at, 2. foto – © mountainbikeguides.com, 3. foto –  © Franz Zwickl

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama