Vystupte si na Střechu Afriky ve věži Novoměstské radnice

(Praha, do 30. 9. 2007) Zajímavou výstavu fotografií z Expedice Afrikaonline – „HumiOUTDOOR & ALPINEPRO Kilimandžáro 2007″ mohou zájemci zhlédnout ve věži Novoměstské radnice do neděle 30. září.
Výstup na střechu Afriky je výjimečný z mnoha důvodů, vskutku výjimečná je ale hlavně rozmanitost přírody a fakt, že cesta vede postupně pěti vegetačními stupni. Kilimandžáro také patří mezi nejvyšší hory na světě, na které lze vystoupit bez horolezecké průpravy, rizik se ale i tak během cesty na vrchol najde dost.
Výstava představuje nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro od hranice tropického lesa až po zaledněný vrchol, ochranu přírody, úskalí výstupu a život nezbytných nosičů a průvodců. Součástí výstavy jsou také snímky z ostatních navštívených míst v Tanzánii – národních parků Lake Manyara, Tarangire, Ngorongoro a Zanzibaru.

Návštěvníci mohou v jednotlivých patrech prostřednictvím fotografií z expedice sledovat výstup na vrchol. Fotografie z vrcholu hory jsou představeny na vrcholu věže – v tzv. bytě věžníka, který je jinak veřejnosti nepřístupný.
Otevřeno: do 30. 9. 2007, denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin, vstup z Vodičkovy 1/3.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama