Úžasná dovolená u moře ve Francii s NOVASOL

Přímořské letovisko Grandcamp Maisy zaznamenalo prudký rozkvět v období takzvané „Belle epoque“. Ve druhé polovině 19. století začaly bohatší vrstvy objevovat kouzlo plážových radovánek a na celém normandském pobřeží vyrostla řada nádherných městeček, uzpůsobených jejich potřebám.

Reklama

Grandcamp Maisy se rychle zařadilo mezi ně. Jeho pláž patřila tenkrát k nejznámějším ve Francii, bylo zde postaveno množství velkolepých vil sloužících jako letní sídla smetánky a luxusní resorty se těšily značným příjmům. Nádhernou, neopakovatelnou atmosféru si místo zachovalo dodnes a je stále oblíbeným dovolenkovým útočištěm.

Další honosná letoviska, dodnes lákající návštěvníky k dovolené u moře svou secesní architekturou, útulností a specifickým šarmem, jsou rozložena především východně od Grandcamp Maisy. K nejkrásnějším střediskům „květinové riviéry“ patří Trouville-sur-Mer, Hornfleur, Villers sur Mer Cabourg či Dives sur Mer.

S mnohem starší historií Normandie se můžete seznámit ve středověkém městě Bayeux. Mimo řady zachovalých památkových staveb spatříte v Centre Guillaume le Conquérant unikátní tapisérii z Bayeux. Krajskou metropolí s hradem, kostelem Saint-Étienne-le-Vieux, významnou galerií a labyrinty Colline aux Oiseaux je Caen.

Objednejte si REKREAČNÍ DOMY, APARTMÁNY, CHATY A CHALUPY s NOVASOL už teď!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama