Květnové akce na hradech a zámcích v Pardubickém kraji

1. – 31. května státní zámek Litomyšl: „Zámek uměleckým objektivem“. Možnost zapojit se do soutěže o nejvydařenější fotku zámku, podrobnosti na:

Reklama

1. – 31. května státní zámek Litomyšl: Prohlídky s paní Kajetánou. Prohlídky pro MŠ, na objednání.

1. – 31. května Soubor lidových staveb Vysočina – Veselý Kopec: Od kliky k elektřině.
Výstava ve statku z Mokré Lhoty přibližující vývoj pohonných jednotek zemědělských strojů a nářadí.

8. – 10. května státní zámek Slatiňany: Pokrok nezastavíš. Speciální prohlídky, při kterých projdete zámek doslova „od sklepů až po půdy“. Prohlédnete si unikátně dochované technické zázemí a navštívíte hned několik zajímavých prostor, které nejsou běžně přístupné veřejnosti. Podíváte se i do knížecí oratoře v kostele sv. Martina, která je se zámeckou budovou spojena krytou dřevěnou chodbou a za příznivého počasí vystoupáte na zámeckou věž. Začátek prohlídky vždy v 10.30, 12.30 a 14.30 hodin.
Doporučujeme vstupenky rezervovat na tel. čísle 469 681 112.

8. května státní hrad Kunětická hora: Velký střelecký den. Výstava a ukázky vývoje palných zbraní od středověku po současnost s SHŠ Corporal.

9. května státní hrad Litice: Pochod přes tři hrady. 43. ročník pochodu Přes tři hrady a 31. ročník Přes tři hrady na kole. Start a cíl v Sopotnici na hřišti. Pro účastníky pochodu sleva na vstupném do hradu Litice.

9. května státní zámek Litomyšl: Svatební sobota.

16. května státní zámek Litomyšl: Svatební sobota.

16. května státní zámek Slatiňany: Slatiňanské pozastavení. Tradiční kulturní akce pořádaná ve spolupráci s městem Slatiňany. Den plný hudby, tance a her pro děti i dospělé v atraktivním prostředí zámeckého parku.

16. května Soubor lidových staveb Vysočina – Veselý Kopec: Hrnčířská sobota. Ukázky výroby, prodej, kulturní program. Od 9 do 16 hodin.

25. – 29. května státní hrad Kunětická hora: Čertův poklad. Program pro MŠ. Pohádkový program pro MŠ z tvůrčí dílny Marka Dobrodinského.

28. – 30. května státní hrad Kunětická hora: Letní divadelní scéna VČD Pardubice. Balada pro banditu (derniéra). Od 20.30 na rondelu pod věží. Před každým představením večerní prohlídka hradu v 19 hodin.

29. května státní zámek Slatiňany: Velká Hradozámecká inventura na Slatiňanech. Jak pomáhají historické inventáře i poválečné soupisy sbírek a majetku při tvorbě hradních a zámeckých instalací? Dle jakých pravidel expozice vznikají a co mají návštěvníkům v moderní době sdělovat? To a mnohem více se dozvíte při speciální prohlídce na téma instalace a prezentace památkového objektu. Začátek prohlídky v 15.30 hodin. (Mediální téma: Velká hradozámecká inventura)
Vstupenky je nutné rezervovat na tel. čísle 469 681 112. 

31. května Soubor lidových staveb Vysočina – Betlém Hlinsko: Výstava prací výtvarného sboru ZUŠ Hlinsko.  Výstava v domku č. p. 178.

Víkend v květnu státní hrad Litice: Litické hvězdobraní. Devátý ročník setkání astronomů. Pro veřejnost přednášky a pozorování denní i noční oblohy. Termín bude upřesněn.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama