Květnové akce na hradech a zámcích v Královéhradeckém kraji

1. května státní zámek Náchod: Prohlídky Piccolominské expozice se sníženým vstupným (o 30%) pro všechny návštěvníky.

Reklama

1. – 3. května státní zámek Ratibořice: Květinové matiné u vévodkyně Zaháňské – Kaleidoskop zajímavostí a vzpomínek na slavný Vídeňský kongres z roku 1815. Při procházce zámeckými interiéry se na chvíli vrátíte do roku, ve kterém byl u Waterloo poražen Napoleon, a ve kterém také jednal a tančil proslulý Vídeňský mírový kongres. Slavnostní květinová aranžmá a další výzdoba zámeckých interiérů Vám připomenou časy oslnivých společenských úspěchů a největších lásek krásné vévodkyně Zaháňské. Prohlídku květinových vazeb, dekorací a další výzdoby můžete absolvovat samostatně, nebo v doprovodu průvodce. Otevřeno od 10 do 16.30 hodin. (Mediální téma: Hrady a zámky objevované a opěvované)

2. května Hospital a Betlém Kuks: Vítání jara. Májové víno na Kuksu – organizuje sdružení Siduri ve spolupráci s obcí Kuks. Bude zahrnovat pochůzkovou degustaci vín v hospitálu a u Galerie českých vín (od 11 do 15 hod.), komentovanou prohlídku Naučné vinařské stezky, řízenou degustaci vín v Galerii českých vín od 16 hodin. Nebudou chybět stánky s informačními materiály a občerstvením, akce a výtvarné dílny pro děti.

2. května státní zámek Náchod: Mše svatá. Mše v zámecké kapli Nanebevzetí Panny Marie v 16 hodin.

7. května státní zámek Náchod: Ohňostroj pod zámkem k 70. výročí konce II. světové války v 21.45 hodin.

8. května státní zámek Náchod: Prohlídky Piccolominské expozice se sníženým vstupným (o 30%) pro všechny návštěvníky.

22. května Hospital a Betlém Kuks: Festival Muzejních nocí. Mezinárodní svátek doprovázený speciálními prohlídkami Českého farmaceutického muzea. Prohlídky od 19 do 22 hodin.

29. května Hospital a Betlém Kuks: Noc kostelů. Mezinárodní svátek doprovázený speciálními prohlídkami a koncerty Královédvorského chrámového sboru a orchestru pod vedením Víta Havlíčka.
Program od 18 do 20 hodin.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama