Dubnové akce na hradech a zámcích v Pardubickém kraji

1. – 6. dubna státní zámek Litomyšl: Květina – symbol i inspirace. Slavnostní otevření zámku květinovou výstavou.

Reklama

1. – 19. dubna Soubor lidových staveb Vysočina – Betlém Hlinsko: Velikonoce na Betlémě. Výstava ve všech roubených objektech, která přibližuje tradiční lidové zvyky. Ukázky výroby velikonočních předmětů. Prodej velikonočních dárečků.

1. – 30. duben státní zámek Litomyšl: Prohlídky s paní Kajetánou. Prohlídky pro MŠ, na objednání.

1. – 30. dubna státní zámek Litomyšl: „Zámek uměleckým objektivem“. Možnost zapojit se do soutěže o nejvydařenější fotku zámku, podrobnosti na:

4. – 6. dubna státní zámek Litomyšl: Velikonoce. Expozice vyzdobena květinami- výstava Květina – symbol i inspirace.

11. dubna státní zámek Litomyšl: Svatební sobota.

18. a 19. dubna státní zámek Litomyšl: Mezinárodní den památek a sídel. Kastelánské prohlídky s kaplí a historickým mezipatrem. (Mediální téma: Velká hradozámecká inventura)

18. a 19. duben státní zámek Slatiňany: Mezinárodní Den památek – Pokrok nezastavíš. Speciální prohlídky, při kterých projdete zámek doslova „od sklepů až po půdy“. Prohlédnete si unikátně dochované technické zázemí a navštívíte hned několik zajímavých prostor, které nejsou běžně přístupné veřejnosti. Podíváte se i do knížecí oratoře v kostele sv. Martina, která je se zámeckou budovou spojena krytou dřevěnou chodbou a za příznivého počasí vystoupáte na zámeckou věž. Začátek prohlídky vždy v 10.30, 12.30 a 14.30 hodin.
Doporučujeme vstupenky rezervovat na tel. čísle 469 681 112.

19. dubna státní hrad Kunětická hora: Svěcení zvonu. Svěcení nového zvonu pro hradní kapli sv. Kateřiny v 15 hodin, zahraje pardubická kapela Trdlo.

25. dubna státní zámek Litomyšl: Svatební sobota.

25. dubna Soubor lidových staveb Vysočina – Veselý Kopec: Slavnostní zahájení návštěvnické sezony. Zahájení návštěvnické sezóny, slavnostní kulturní program, dílničky pro děti. Od 10 do 15 hodin.

25. a 26. dubna státní zámek Litomyšl: Lázeňská sezóna v Litomyšli. Lázeňské prohlídky v kostýmech.

25. – 30. dubna Soubor lidových staveb Vysočina – Veselý Kopec: Od kliky k elektřině.
Výstava ve statku z Mokré Lhoty přibližující vývoj pohonných jednotek zemědělských strojů a nářadí.

30. dubna státní hrad Kunětická hora: Let čarodějnic. Tradiční pálení čarodějnic a zábavní program v amfiteátru pod hradem.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama