Dubnové akce na hradech a zámcích v Královéhradeckém kraji

1. – 6. dubna státní zámek Hrádek u Nechanic: Velikonoce na zámku. Připomínka tradic v historickém prostředí. Vše o Velikonocích se dozvíte ve svátečně vyzdobené expozici. Výchovný program – akce je vhodná pro školy. Zpřístupněna bude i zámecká kuchyně, kde můžete ochutnat originální Sváteční zámecký likér! V Pondělí velikonoční bude v 10 hodin mše svatá v zámecké kapli sv. Anny.
www.hradekunechanic.cz

Reklama

1. – 6. dubna státní zámek Opočno: Velikonoční výzdoba zámku. Prohlídky expozic v duchu velikonočních svátků.
www.zamek-opocno.cz

3. – 6. duben státní zámek Ratibořice:
Keramika a drátenické řemeslo. Na začátku nové turistické sezóny Vás srdečně zveme k návštěvě každoroční prodejní výstavy užitkové a dekorativní keramiky, letos doplněné o díla tradičního drátenického řemesla. Výstava doplněná nápaditými květinovými dekoracemi se bude konat v běžně nepřístupných prostorách barokních zámeckých sklepení. Otevřeno od 10 do 16 hodin.
www.zamek-ratiborice.cz

4. dubna státní zámek Náchod: „Odemykání zámku s Ottaviem Piccolomini“. Prohlídky I. okruhu (Piccolominská expozice) s knížetem Ottaviem Piccolomini, který představí návštěvníkům své honosné zámecké sídlo, na závěr krátké hudební vstupy v podání žáků ZUŠ Police nad Metují.  Prohlídky v 10, 12 a 14 hodin.
www.zamek-nachod.cz

18. duben Hospital a Betlém Kuks:
Mezinárodní den památek a sídel. Speciální komentované prohlídky po obnoveném areálu památky. Prohlídky od 9 do 17 hodin.
www.hospital-kuks.cz

18. dubna státní zámek Náchod:
Mezinárodní den památek a historických sídel. Komentované prohlídky půd nad hlavními zámeckými budovami v 11 a 15 hodin. Vstup zdarma.
www.zamek-nachod.cz

18. duben státní zámek Ratibořice: Mezinárodní den památek a historických sídel 2015 – „Příběh zámku a zámek příběhů“. Během netradiční prohlídky ožijí ve vyprávění zkušeného průvodce málo známé osudy, nebo zapomenuté děje a příběhy ze života majitelů zámku a jejich rodinných příslušníků. Délka prohlídky cca 90 – 120 minut. Začátky prohlídek: v 16 a 17 hodin. Vstupenky je nutno rezervovat předem. Rezervace prohlídek a podrobné informace na telefonním čísle 491 452 123, e-mail: [email protected] (Mediální téma: Svítidla a topidla na hradech a zámcích)
www.zamek-ratiborice.cz

18. a 19. dubna státní zámek Opočno: Mezinárodní Den památek – Zpřístupnění Pánské koupelny. Prohlídky rozšířené o soukromou koupelnu knížete Josefa Colloredo-Mannsfelda.
www.zamek-opocno.cz

24. – 26. duben Hospital a Betlém Kuks: Zahradnické trhy v Kuksu. Bohatá nabídka balkonových rostlin, bylinek, kaktusů, stromků a dalšího sortimentu včetně doplňků, které by v zahradách neměly chybět. Doprovodný program. 24. dubna od 12 do 18 hodin. 25. dubna od 9 do 18 hodin. 26. dubna od 9 do 16 hodin.
www.hospital-kuks.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama