Přestavba kola na elektrokolo

Elektrokola představují nejnovější fenomén na cyklistickém trhu jak u nás tak v celé Evropě. Získávají si oblibu nejen v oblasti městské cyklodopravy či cykloturistiky, ale i při sportovních jízdách. Elektrokolo nešlape za vás, pouze vám při šlapání pomáhá a vy si jen určíte, jakou sportovní či rekreační chcete jízdu mít. Jakmile někdo vyzkouší zážitek jízdy na elektrokole, obvykle mu plně propadne.

Reklama

Výběr elektrokol na trhu je dnes již velmi široký. Co však nabízí elegantní alternativu k pořízení nového elektrického kola je přestavba kola na elektrokolo. Pokud vlastníte kvalitní kolo, se kterým se nechcete rozloučit, či si jen nechcete pořizovat nové kolo, můžete si nechat své stávající kolo přestavět pomocí speciální sady obsahující baterii a motor. Jak sadu na přestavbu vybrat?


Sada na přestavbu elektrokola – středový pohon

Nejdříve je potřeba se rozhodnout, kde bude na kole umístěn motor. Rozlišujeme pohon středový, přední či zadní. Středový pohon se instaluje namísto standardního převodníku a středu klik. Motor pohání zadní kolo prostřednictvím stávajícího řetězu převodníku. Přední či zadní pohon se „vplétá“ do kola místo náboje předního či zadního kola. Jistou výhodou středového pohonu je to, že umožňuje měnit motoru převodový poměr pomocí přehazovačky či nábojové převodovky, motor pak pracuje efektivněji, šetří energii a zvyšuje se dojezd elektrokola.Přestavba na elektrokolo – středový pohon

Dojezd elektrokola však výrazněji ovlivňuje volba baterie. Moderní lithiové baterie již téměř vytlačily přežité, těžké, neefektivní a neekologické olověné baterie. Velmi důležitým parametrem baterie je její kapacita (v Ah), která ovlivňuje výkon, dojezd elektrokola, ale zároveň i jeho konečnou cenu. Na cesty okolo 50-60km (na jedno nabití) plně postačuje baterie s kapacitou 36V 10Ah, pokud plánujete trasy okolo 100 km a více, je třeba volit vyšší kapacitu baterie 36V 15Ah. Vzhledem k tomu, že právě baterie je významnou položkou v celkové ceně elektrosady, je třeba vybírat kvalitní produkt i prodejce. Ten by měl být schopen na baterie nabídnout dostatečně dlouhou záruku a poskytnout kvalitní servis elektrokol a případně i starší baterie repasovat. Celkové náklady provozu vašeho elektrického kola to totiž dokáže znatelně ovlivnit.


Přestavba na elektrokolo – středový motor

Přestavba kola na elektrokolo je již od roku 2008 doménou společnosti Citybikes. „Máme rozsáhlé zkušenosti jak s elektrokoly samotnými, tak s přestavbou kol na elektrokola. Náš sortiment obsahuje prověřené modely a velkou přidanou hodnotou pro zákazníka je naše kvalitní servisní zázemí“, říká Martin Říha, jednatel společnosti Citybikes, s.r.o.


Přestavba na elektrokolo – středový ovladač

Ať si necháte přestavit své stávající kolo na elektrokolo nebo se rozhodnete pro pořízení nového elektrokola přejeme Vám na kole mnoho kvalitních zážitků a mnoho ujetých kilometrů.

Zdroj: www.citybikes.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama