Bojovníci ve středověké zbroji se utkají na Petříně

Pražský Petřín zažije začátkem května obléhání hned několika středověkých armád, které přijedou vybojovat pro svoji zemi titul mistra světa ve středověkém kontaktním boji. Bitevní aréna, která vyroste při příležitosti konání šestého ročníku mistrovství – Bitvy národů (Battle of the Nations), bude hostit desítky týmů z více než pětatřiceti států. Sportovní mezinárodní klání se v České republice uskuteční úplně poprvé, a to od 7. do 10. května.

Reklama

Středověký plně kontaktní sport přináší adrenalinový zážitek umocněný tím, že se nejedná o žádnou inscenaci. Proti sobě stojí soupeři, kteří jsou připraveni utržit a rozdat údery a mají předem připravenou strategii úspěšného boje.
Letos se klání zúčastní týmy z více než třiceti pěti zemí světa.

Defenzíva je stejně důležitá jako ofenzíva

Soupeři tohoto extrémního sportu musí být důkladně připraveni i co se týče výstroje a zbraní. Meče, štíty a zbroj jsou autentické repliky původních středověkých zbraní a nástrojů.
Samozřejmě aby opravdu nešlo o život, bitva má svá pevná pravidla a meče, halapartny a další jsou ztupeny.
Celé turnajové klání národních týmů probíhá ve třech samostatných disciplínách a jedné bitvě všech proti všem. Diváci budou svědky vzrušujících duelů jeden proti jednomu, pět proti pěti a týmové spolupráci 21 proti 21 i souboje žen. Vše zakončí ohromná bitva, které se naráz účastní až sto bojovníků.

Kulturní program pro všechny generace

Šestý ročník mezinárodního klání se bude konat v Petřínských zahradách už druhý květnový víkend od 7. do 10. května.
Nebude chybět ani český tým pečlivě vybraný z několika předešlých kol eliminačních turnajů tak, aby Česká republika dosáhla co nejlepších výsledků.
Účastníci a týmy budou obývat přilehlé stanové městečko, které bude věrně kopírovat středověký život na bitevním poli. Chybět nebude ani pestrý kulturní program, při kterém si přijdou na své všechny generace návštěvníků.

Vstupenky si mohou zájemci zakoupit na www.ticketpro.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama