Svět kostiček – populární dětská stavebnice ve Slavkově

Zámek Slavkov – Austerlitz zaplavili pestrobarevné kostičky. Bezmála 300 exponátů z oblíbené dětské stavebnice je k vidění od 27. března ve výstavních prostorách zámku.

Reklama

Stavebnice Lego® se představuje v mnoha podobách – např. obří kolejiště, vlaky, lodě a přístavy, město, filmová tvorba. Pro děti je připraven vybavený dětský koutek s vláčkodráhou, ke stavění kostky Duplo i Classic – Basic. Pro nejmenší návštěvníky je k jejich kreativní tvorbě umístěn originální Lego® hrací stolek.

Filmová tvorba z této stavebnice představuje témata The Simpsons, Back of the Future, Harry Potter, Toy Story – Příběh hraček, Ghostbusters – Lovci duchů a dále několik exponátů známých architektonických skvostů z různých koutů ČR.

Výstava nabízí velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra „kostky.org“, který se představuje pod přezdívkou „Peesko“ a dále exponáty vyzvaných dalších vystavovatelů

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama