Velikonoce v Muzeu berounské keramiky

Na bílou sobotu 4. 4. 2015 bude v zahradě muzea (Zámečnická 14) otevřená od 10:00 do 17:00 tvůrčí velikonoční dílna. Malí i velcí si budou moci uplést pomlázku a vyrobit si drobné velikonoční dekorace nejen z keramiky, pomůžou a poradí příjemní zkušení lektoři.
Srdečně zveme širokou veřejnost na zajímavou přednášku o velikonočních tradicích Berounska, kterou přednese paní etnografka Mgr. Dana Přenosilová. Přednáška proběhne 4. 4. v 15:00 v prostorách Muzea berounské keramiky.
V případě nepřízně počasí bude veškerý program probíhat v dílně muzea.

Reklama

Výroba keramiky má v Berouně dlouhou a slavnou tradici. Zlatý věk svého řemesla zažívali hrnčíři v období renesance na přelomu 16. a 17. století, kdy byly jejich výrobky považované za luxusní zboží, které nechybělo ve šlechtických a měšťanských sídlech po celé střední Evropě. Nejen starým mistrům hrnčířům je věnováno nové muzeum v malebných kulisách starobylé Zámečnické uličky. Kromě stálé expozice historické berounské keramiky a dějin hrnčířství od nejstarších dob nabízí budova muzea také multifunkční prostor pro pořádání výstav, komorních koncertů a divadelních představení, přednášek a tvůrčích dílen, kde si na své přijdou všechny věkové kategorie. Aktuální výstava s názvem „Renesance“ představuje volné repliky renesanční berounské keramiky a skla od Vladimíra Izbického a Václava Vlasáka (potrvá do 3. 5. 2015). Muzeum berounské keramiky nabízí od konce března pravidelné otevřené tvůrčí dílny. Určené jsou přednostně pro děti s doprovodem, ale s keramikou se může přijít seznámit každý zájemce bez ohledu na věk. Dílna je otevřená od 24. 3. vždy v úterý od 10:00 do 11:30 a ve čtvrtek od 13:30 do 15:00.

Muzeum berounské keramiky
Zámečnická 14
266 01 Beroun
otevřeno denně kromě pondělí 10:00 – 17:00

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:8.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:107%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:“Calibri“,sans-serif;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-language:EN-US;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama