Barokní Hospital Kuks se otevře veřejnosti

Po dvacetiměsíční rekonstrukci budou moci návštěvníci znovu obdivovat krásy jedné z nejvýznamnějších barokních památek, Hospitalu Kuks. Poprvé otevře své brány veřejnosti o víkendu 28.–29. března. Slavnostní přestřižení pásky se odehraje již 26.3.

Slavnostní otevření je směřováno na konec března, aby hned následující víkend mohlo být otevřeno i pro veřejnost. Rekonstruovaná národní kulturní památka nabídne turistům hned několik novinek. Vedle nové expozice muzea farmacie to budou např. obnovené interiéry památky, renovované nádvoří a v neposlední řadě bylinková zahrada za hospitalem. Restaurátoři navíc nedávno dokončili opravu nástěnných maleb z cyklu „Tanec smrti“. Série padesáti obrazů, které znázorňují rovnost lidí v posledním okamžiku života, byla dosud ukrytá pod silnou vrstvou vápna.

Slavnostní otevření hospitalu se uskuteční 26. března od 13 hodin. Na první prohlídky budou moci návštěvníci vyrazit o víkendu 28.–29. března 2015.

Památka bude otevřena po celý víkend od 9:00 do 17.00 hod. Sezóna začne naplno 1. dubna 2015. Hospital pak bude otevřen každý den mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hod.

Více informací na www.revitalizacekuks.cz a www.krkonose.eu.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama