Mýdlování s Nýdlovými

Reklama

800×600

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci pro Vás chystá zajímavou akci Mýdlování s Nýdlovými, která se uskuteční 12. a 13. března 2015 od 9:00 do 17:00 v prostorách hlavní budovy muzea. Leona a Jolana Nýdlovy ze Zlivi v Jižních Čechách si pro malé i velké zájemce připravily praktickou ukázku výroby přírodních mýdel, spojenou s prodejem jejich výrobků. Při výrobě vychází ze studia školy přírodní medicíny Kamatre v Českých Budějovicích, ze znalostí z oblastí přírodní medicíny, zdravého životního stylu a výživy a ze studia přírodní kosmetiky, rostlinných olejů, organické a anorganické chemie. Glycerinová olejová mýdla jsou vyráběna ručně a tradiční metodou. Rostlinné oleje, tvořící mýdlový základ, se mísí s glycerínem, éterickými oleji a rostlinnými extrakty tak, aby se zachovaly v maximální možné míře účinky a vlastnosti přírodních složek. Mýdlové složky a oleje jsou obohaceny bylinami nejvyšší možné kvality z jejich lesní zahrádky. Dále je připraven informační servis na téma Historie používání mycích složek k hygieně těla od doby Egypta až po současnost s komentářem, obrázky a ukázkami do ruky, jak vypadá to které mýdlo, na co se používalo, pro koho bylo určeno, jak se vyvíjela technologie v mýdlařství během let apod. Školy a školky se mohou přihlásit na krátkou besedu na téma „Hygiena, mýdlo dříve a dnes a  kosmeticko-hygienická ekologie“ (dopad používání kosmetických výrobků na přírodní ekosystém ve vyspělých zemích).   

 

Přijďte nakouknout pod pokličku tajemství výroby mýdla, vyzkoušet si práci mýdlaře na vlastní kůži nebo jen zakoupit některý z mýdlových produktů.

V rámci ukázky je možno shlédnout sběratelskou výstavu mýdel Mýdlová bublina aneb Hygiena nadevše. Vstupné: základní 30,- Kč, snížené 20,- Kč, rodinné 60,- Kč,  hromadné návštěvy MŠ 5,- Kč, ZŠ a SŠ 20,- Kč. Školy prosíme nahlásit předem na tel. 608 200 697. Za kolektiv pracovníků Regionálního muzea Vás a Vaše děti zve Jitka Krouzová (vedoucí propagačně-výstavnického oddělení).

 

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Times New Roman“,serif;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama