Co mě cvrnklo do nosu nejen na Žatecku

Reklama

800×600

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci Vás srdečně zve do Křížovy vily dne 12. března 2015 od 17 hodin na slavnostní vernisáž výstavy akademického malíře Ladislava Hojného Co mě cvrrrrrrrrrrrrrrrrrrnklo do nosu nejen na Žatecku.

 

Ak. malíř Ladislav Hojný vystudoval obor užité a propagační grafiky u prof. A. Strnadla na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Pracoval či spolupracoval s redakcemi několika periodik (např. Ahoj na sobotu, Gramorevue či Playboy). Oceněn byl zvláštní cenou v soutěži ČSN za grafickou úpravu časopisů, dále byl odměněn za ilustrace (např. knihy L. M. Pařízka Songaré a Hledači ztraceného stínu či F. Mowata Stopy ve sněhu, Kletba vikingova hrobu) či grafické listy (k 100. výročí Národního divadla).

 

Od roku 2003 se Ladislav Hojný v rámci svého výstavního programu nazvaném Výlety do malých a nejmenších obcí Středočeského kraje věnuje mapování mizejících vesnic jak obrazem, tak i slovem. Vedle tohoto programu také cestuje  po různých koutech republiky a maluje věci, které ho něčím zaujaly, tzv. „cvrnkly do nosu“. Takto vznikla i výstava pro žatecké muzeum. Součástí této výstavy bude i soutěž, z níž si můžete odnést originální kresbu Ladislava Hojného.

 

Výstava potrvá v Žatci do 17. května 2015.   

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Times New Roman“,serif;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama