SIGNAL festival zve na Festival světla v Plzni

Pražský SIGNAL festival se během dvou let vyšvihnul mezi evropskou světelnou elitu. Letošní třetí ročník proběhne od 15. do 18. října, ještě předtím Vás ale srdečně zveme do Plzně, kde 20. a 21. října představíme hned deset světelných instalací.

Reklama

Na plzeňský Festival světla se tedy můžete vydat už tento pátek a sobotu, „zapnutý“ bude vždy od 18:00 do 23:30. V mixu populárních a zcela nových instalací, jejichž autoři pocházejí mimo jiné z Německa nebo Japonska, nebude chybět především interaktivní žárovkový MRAK kanadských umělců Caitlind Brown & Waynea Garretta. Dále vás čeká třeba socha SPEEDERMAN Davida Černého, hedvábná performance Stíny Hiroko Matsushity nebo videomapping LA PLANTE, jímž AV Exciters nevídaně oživí Západočeské muzeum.
 
Kam přesně se máte vydat? Festival světla proběhne na břehu řeky Radbuzy, mezi pivovarem Pilsner Urquell a areálem kreativní zóny DEPO2015, v níž se v pátek ve 20:20 odehraje také oficiální zahájení.

Plzeňský Festival světla je součástí letošního projektu Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury a stejně jako SIGNAL festival je zdarma. Veškeré další podrobnosti o hlavním i doprovodném programu naleznete na webové stránce plzen2015.cz.

Těšíme se na Vaši návštěvu a doufáme, že si z ní odnesete spoustu rozzářených zážitků!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama