Výstava orchidejí, sukulnetů a jiných exotických rostlin

Orchideje v muzeu – milujete orchideje, královny květin? Přijeďte se inspirovat VÝSTAVOU ORCHIDEJÍ, SUKULENTŮ A JINÝCH EXOTICKÝCH ROSTLIN.
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích připravuje tradiční Výstavu orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin, která se po delší odmlce opět vrací do nově zrekonstruovaných prostor muzea. Navštívit ji můžete v termínu od 11. 2. do 22. 2. 2015 denně včetně pondělí od 9:00 do 17:30 hodin s polední přestávkou od 11:30 do 12:30. Součástí výstavy je poradna pro pěstitele orchidejí i sukulentů a některé rostliny zde bude možno i zakoupit.

Reklama

Výstava vznikla ve spolupráci se Specializovanou základní organizací Českého svazu zahrádkářů „Orchidea“, klubem sdružujícím soukromé pěstitele orchidejí a sukulentů, jejichž rostliny tvoří převážnou část vystavovaných exponátů.  Klub pro výstavu zapůjčí kromě vlastních rostlin i desítky druhů orchidejí a sukulentů z botanické zahrady při VOŠ a SZeŠ v Táboře a z firmy Kakteen PH Flora Šibřina, takže se bude na co se dívat. Poprvé budou tuto výstavu doprovázet i edukační programy pro školy. První výstava orchidejí v Jihočeském muzeu byla zahájena 15. 2. 2000, byla to jedna z nejkratších, ale co do návštěvnosti nejúspěšnějších výstav posledních let. Do značné míry se přitom jednalo o experiment, neboť nebyly vystavovány klasicky pouze muzejní exponáty, ale živé rostliny v kombinaci se zástupci říše zvířat. Přestože výstava trvala pouhých 5 dní, navštívil ji tehdy rekordní počet 5 089 registrovaných návštěvníků. Nepochybně se zde odrazila atraktivnost námětu výstavy, alespoň pro Jihočechy, neboť na- rozdíl od jiných regionů (Plzeň, Liberec, Brno, Praha aj.) není v Českých Budějovicích botanická zahrada s tropickými skleníky., Dalším partnerem projektu je Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou, která zajišťuje představitele fauny, jež tvoří spolu s exotickými rostlinami dokonalou podobu života tropického deštného pralesa.

Další souběžné výstavy

Křemen staví a maluje – představuje návštěvníkovi nejkvalitnější ukázky křemene ze sbírek Jihočeského muzea získávané po celé dlouhé období jeho existence. Soubor je doplněn o ukázky ze sbírek Františka Klouda a Vladimíra Lopaty, kteří se zaměřili na vyhledávání a broušení barevných křemenných hmot především v širším okolí Zvíkova a Orlíku.   Výstava otevřena: 5. 2. – 1. 3. 2015
Auto výstavy: RNDr. Petr Rajlich, CSc., Phd.

České Budějovice na starých fotografiích
– prezentace souboru cca 70 starých fotografií ze sbírek SOkA České Budějovice, a vybrané kresby Budějovic od F. Blumentritta, které budou vydány v připravované publikaci ke knihvazačské přehlídce a výročí Českých Budějovic.
Autor výstavy: Mgr. Helena Stejskalová.                             Výstava otevřena: 17. 2. – 31. 3. 2015

Více na www.muzeumcb.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama