Slavnosti moravského uzeného provoní Bystřici i Brno

Reklama

Slavnosti moravského uzeného se letos poprvé uskuteční 7. a 8. února 2015 v centru zelených vědomostí EDEN v Bystřici nad Pernštejnem. Návštěvnici tak budou mít naposledy příležitost podívat se do areálu EDENu ještě před jeho oficiálním březnovým otevřením.

O víkendu 28. února a 1. března se Slavnosti moravského uzeného přesunou na brněnský hrad Veveří, kde se konají už poněkolikáté.

Vybraní uzenáři z celé Moravy představí na Slavnostech své výrobky, jako je klasické uzené maso, klobásky, šunky a zabijačkové speciality. Všechny jejich produkty jsou zpracovány podle tradičních rodinných receptur bez užití chemie a lze je na Slavnostech zakoupit. Návštěvníci poté hlasováním sami rozhodnou o nejlepším uzenáři pro rok 2015, který získá cenu Nejlepší moravské uzené. „Cílem je hostům ukázat, že tradiční moravská kuchyně má stále co nabídnout, ať už se jedná o výbornou chuť nebo kvalitu masných výrobků. Slavnosti jsou živou ukázkou toho, jaké potraviny máme ve svém okolí k dispozici. Chceme, aby se lidé naučili dávat těmto tradičním moravským a českým výrobkům přednost,“ vysvětluje organizátor Pavel Pichler z centra EDEN.

Kromě masitých pokrmů se příchozí dočkají bohatého doprovodného programu, který ocení zejména rodiny s dětmi. Edukativní část zajistí řeznická škola s uzenářstvím Steinex. Díky ní návštěvníci zjistí, jak správně porcovat maso a jak zpracovat celého čuníka. Nebude chybět ani oblíbená kuchařská show či klání jedlíků. K zahřátí návštěvníkům poslouží svařák, grog a další nápoje. Děti se zase zabaví na divadle, prohlídkou hospodářských zvířat v mini ZOO farmy Eden nebo si u některého z uzenářů mohou vybrat klobásku, kterou si poté samy opečou pod širým nebem. Jako novinku si pořadatelé pro návštěvníky bystřických Slavností připravili i malou šifrovací hru s překvapením. 

Ke vstupence za 100 Kč dostane každý návštěvník ovarovou polévku zdarma. V ceně je i ochutnávka uzeného, které najdou zájemci na stáncích jednotlivých uzenářů. 1+1 vstupenku mohou lidé vyhrát i na základě soutěže, která probíhá až do 31. ledna na facebookové stránce Slavností. Stačí složit básničku obsahující slova EDEN, ŠRŮTKA, JITRNICE. Výherce vyberou organizátoři.

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Cambria“,“serif“;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama