Tipy na víkend 22. a 23. září

Věda a technika v ulicích
(Plzeň, 21. a 22. 9. 2007) Projekt Česká hlava pořádá v pátek 21. a v sobotu 22. září v Plzni 2. ročník akce Věda a technika v ulicích.

Zájemci si mohou otestovat např. skutečnou hodnotu UV filtrů v brýlích či opalovacím krému, prohlédnout si Slunce hvězdářskými dalekohledy nebo zkusit přelstít detektor lži. Pouze v Plzni bude možné navštívit unikátní výstavu z Německa Physik on Tour, kde jsou všechny exponáty interaktivní. Zábava i ponaučení pro všechny!

Reklama

Podrobnosti na www.ceskahlava.cz.

V. ročník Kravařské paličkyády
(Kravaře u České Lípy, 22. 9. 2007) Na sobotu 22. září 2007 připravuje Ekoporadna ORSEJ a Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě již V. ročník Kravařské paličkyády na Vísecké rychtě v Kravařích u České lípy.

Nepůjde však o výstavu paliček na maso ani o soutěž v naklepávání řízků… Když se k paličkám doplní ještě nitě, podvinek a herdule některým možná svitne. Stejně jako v předchozích ročnících, tak i letos bude cílem přiblížit návštěvníkům jedno z tradičních ručních řemesel – výrobu krajek. Návštěvníci tak budou moci obdivovat mistrné prohazování paliček a vytváření neuvěřitelně krásných tvarů a ornamentů od zkušených krajkářek. Prohlédnout si budou moci i další techniky výroby krajek. Kdo bude mít zájem, může si pod dohledem krajkářek jednotlivé praktiky i sám vyzkoušet. Bude možnost si koupit i nejrůznější potřeby pro ruční práce a chybět nebude ani občerstvení. Akce začíná v 9 a končí v 17 hodin.

IV. ročník Dnů moravského burčáku
(Štramberk, 22. a 23. 9. 2007) Pro milovníky zakaleného moku připravil Městský pivovar Štramberk a agentura Relax další ročník Dnů moravského burčáku. Letošní IV. ročník slavností se koná na štramberském náměstí, restaurace Městského pivovaru připravila pro tyto dny speciální menu. V sobotu zahraje dětský pěvecký sbor Ondrášek a folklórní soubor Kotár z Rožnova p. R., v neděli pak cimbálová muzika Valašský vojvoda z Kozlovic a dětský taneční folklórní soubor Valášek z Kozlovic. Součástí programu obou dnů bude setkání dětí s pivovarským šaškem. Další zábavu nabídne dětem DDM Kopřivnice.

Na příkaz císaře

(Hrad Sovinec u Bruntálu, 22. a 23. 9. 2007) O víkendu se na Hradě Sovinci uskuteční gotický mumraj na středověké tvrzi. Neobvyklé vinobraní v kraji brambor s přehlídkou dobové módy při námluvách udatných rytířů. Po oba dny ve 12 hodin vypukne gotická bitva. Otevřeno So 9-19 h Ne 9-18 h.

Starodávný jarmark v Litomyšli
(Litomyšl, 22. 9. 2007) Další, již XI. Starodávný jarmark se koná po obou stranách v horní části Smetanova náměstí v Litomyšli v sobotu 22. září od 8 do 17 hodin.

Před morovým sloupem bude umístěno pódium, na kterém se vystřídají hudební skupiny. Představí se přes 90 řemeslníků, kteří budou předvádět stará řemesla a prodávat svoje výrobky. Po celý den bude fungovat občerstvení před kavárnou Julius Mařák a taká Pekárna vedle Informačního centra. Přímo na Starodávném jarmarku pak můžete ochutnat brazilskou kávu, hořické trubičky, kokosové pusinky, mandle, marcipán, medovinu, oplatky, orientální cukroví, oříšky, perníky, preclíky, štramberské uši, turecký med atd., atd. Velkým lákadlem jarmarku bude Šenk Barvínek, ve které mohou návštěvníci ochutnat různá jídla a pamlsky našich předků.

Svatováclavské časy
(Telč, 22. 9. 2007) Historické vystoupení, příjezd sv. Václava s družinou, řemeslný trh, dobová hudba, fakírská a ohňová show, dravci a sovy a další atrakce budou k vidění v Telči na historickém náměstí Zachariáše z Hradce a v zámeckém parku v sobotu 22. září.
Program

Další akce v kalendáři

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama