Skauti pořádají závod Prahou plnou strašidel

Žebrající kostlivec, bezhlavý templář nebo třeba jednorožec. Takové, ale i další neobvyklé kolemjdoucí potkáte, vydáte-li se v sobotu 10. ledna na večerní procházku po staré Praze. Ještě více dobrodružství však zažijete, zúčastníte-li se samotného závodu Prahou plnou strašidel, který pro veřejnost pravidelně pořádají skauti a skautky.

Reklama

31. ročník tohoto netypického orientačního závodu proběhne v sobotu 10. 1. 2015, od 14.00 do cca 19.30 hodin, v ulicích pražského Starého Města a Malé Strany. Skupiny kamarádů nebo děti s rodiči či prarodiči se mohou vydat hledat strašidelné bytosti v uličkách Starého Města a Malé Strany. Místem srazu, startu i cíle je hřiště u Tyršova domu v Praze 1.

„Účastníci závodu musí nejdříve rozluštit zašifrované informace o tom, kde mají strašidla hledat a poté je podle mapy v co nejrychlejším čase najít,“ říká o akci Lukáš Bauer, jeden z organizátorů ze žižkovského skautského střediska. „Zatímco tajenky v odlehčené kategorii pro veřejnost by vám problémy dělat neměly, u šifer pro soutěžní kategorii dospělých se zaručeně zapotíte,“ dodává.
Šifrované zprávy luští zejména skautské hlídky, pro veřejnost jsou nachystány nejrůznější hádanky, skrývačky a doplňovačky tak, aby i bez znalosti šifer účastníci mohli nalézt místo, kde se strašidlo nachází. Během konání závodu bude na hřišti u Tyršova domu probíhat doprovodný program v podobě šermířských vystoupení, hrátek s ohněm a různých kejklí. Večer pak proběhne slavnostní vyhlášení nejlepších hlídek v jednotlivých kategoriích. Tomu předchází přehlídka všech strašidel s následným vyhlášením nejlepšího strašidla roku MISS HUHULA 2015, o jehož vítězi rozhodují všichni závodníci svým hlasováním.

Historie Prahy plné strašidel se začala psát v listopadu roku 1983 na Betlémském náměstí v Praze. Z prvního ročníku, komorní akce o 17 účastnících, se časem vyvinul závod se stovkami hráčů a příznivců. Strašidla jsou vybírána podle knihy Miroslava Švandrlíka a Jiřího Wintera-Neprakty – Pražská strašidla. Předpokládaný počet účastníků letošního ročníku převyšuje 1300 lidí, z toho minimálně 750 dětí.
Závodu dětských skupin se mohou zúčastnit skupinky dětí ve věku od 7 do 16 let. Vzhledem k náročnosti závodu je účast mladších dětí vhodná s doprovodem.

Na závod je možné se registrovat do 8. 1. 2015 na stránkách strasidla.net.

Závod pořádají skauti a skautky z Městské části Prahy 3 za podpory Městské části Praha 1.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama