Na Vánoce do Regionálního muzea v Žatci

V Regionálním muzeu v Žatci můžete po celý Advent navštívit řadu zajímavých a netradičních akcí.

Reklama

Tou první je výstava v hlavní budově muzea Za Ježíškem do Afriky aneb Betlémy a jesličky z černého kontinentu, která probíhá od 27. listopadu 2014 do 11. ledna 2015. Gro výstavy tvoří  africké betlémy ze sbírky manželů Tlustých z Chotěšova u Lovosic. Ovšem, co by to bylo za Vánoce, kde by chyběly ryze české betlémy! Druhou část výstavy proto tvoří betlémy ze sbírky RM Žatec, které jsou vyrobeny ze dřeva, z kukuřičného šustí, ze skla, z vitráží, ze včelího vosku, perníku a dalších materiálů. Některé z nich jste zatím v Žatci neměli možnost vidět. Dozvíte se přitom, jaký je rozdíl mezi oslavami Vánoc u nás a v Africe.

V pobočce Regionálního muzea v tzv. Křížově vile na vás čekají Panenky jako živé aneb Můj svět rebornů. Exponáty této netradiční výstavy pocházejí z tvorby rebornistky paní Dagmar Němcové z Jesenice u Prahy. Tato výstava potrvá do 4. 1. 2015.

Ve středu 17. prosince od 9:00 a od 10:30 se v prostorách Křížovy vily uskuteční „Narození Ježíška“ v podání žáků prvního stupně ZŠ Liběšice, kteří si pro hosty připravili pásmo koled, písniček a mluveného slova. V zahradě vily budou od 8:30 do 16:30 k vidění živá zvířata od ZO ČSCH Žatec. Součástí těchto aktivit budou také vánoční dílny, na nichž nám můžete společně s dětmi pomoci vyrobit ozdoby na stromky v zahradě. Dále si budete moci vytvořit originální vánoční přání, veselého kapříka či vánoční hvězdy. Chcete-li se dozvědět, co vás čeká v novém roce, přijďte si do Křížovy vily rozkrojit jablko, pustit lodičku či hodit střevícem.  

Vstupné na akce běžné, pokud není uvedeno jinak.

Jak už se v Žatci stalo tradicí, hlavní budova Regionálního muzea v Žatci zpřístupní vánoční výstavu i o Štědrém dnu, tj. 24. prosince 2014, v době od 10:00 do 16:00. Všichni návštěvníci mají „od Ježíška“ vstup zdarma.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama