Živý betlém oživí Valašské muzeum v přírodě

Poslední adventní víkend se uskuteční další z pořadů vánočního cyklu na půdě muzea „Živý betlém“. V sobotu a neděli 20. a 21. prosince je naplánován začátek hry od 17.00 v areálu Dřevěného městečka. Areál je návštěvníkům přístupný od 15.00 do 18.00 po oba uvedené dny.  Návštěvníci se mohou těšit na lidovou hru o narození Ježíše podle Evangelia sv. Matouše. 

Reklama

V prosinci letošního roku uplyne 21 let od prvního uvedení tohoto programu ve Valašském muzeu. Při psaní scénáře vycházel autor PhDr. Jaroslav Štika z Evangelia sv. Matouše a z tradice tzv. vánočních pastýřských her, nazývaných též pastuši, betlemáři. V roce 2011 doznal původní scénář změn. Přibyly autentické záznamy pastýřské hry z moravsko-slovenského příhraničí a koledy místního učitele Josefa Tvarůžka.

V programu se návštěvníkům představí tanečníci, muzikanti a zpěváci ze souborů Javořina, Radhošť, Soláň, Žesťový kvintet, členové Jezdeckého klubu Valašsko, folklorní soubor Valašenka z Vidče a dětská muzika Maryjánek, slovem provází Zuzana Vašková.
Od 26. do 31. prosince si mohou návštěvníci užít povánoční pohodu a volné dny procházkou areály Dřevěného městečka a Valašské dědiny muzea. V tyto dny je muzeum otevřeno od 9. 00 do 16.00.

Na Nový rok si mohou vyčistit hlavu novoroční procházkou – muzeum je otevřeno od 10.00 do 16.00. 29. prosince od 16.00 se koná v kostele sv. Anny z Větřkovic vánoční mše svatá.
Kompletní přehled informací o jednotlivých pořadech najdete na www.vmp.cz a na www.facebook.com/VMPRoznov.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama