Vydejte se za oslavami Vánoc do Brna

Brno má nyní před sebou nejkouzelnější období roku. Město se oblékne do adventního a vánoční atmosféra na náměstí Svobody, v Radnické ulici i na Staré radnici potěší každého návštěvníka.

Brněnské Vánoce 2014 byly oficiálně zahájeny v pátek 28. 11. 2014 . V 17 hodin se rozsvítil vánoční strom na náměstí Svobody a odstartovala již tradiční sbírka Českého červeného kříže pod vánočním stromem, jejíž výtěžek je každoročně věnován dětem z dětských domovů.

Reklama

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Calibri“,“sans-serif“;}

Náměstí Svobody:

Na náměstí bude umístěno 58 dřevěných prodejních stánků, 4 velké gastrostánky, pódium, promítací plátno, vánoční strom, kasička pro sbírku Českého Červeného kříže, vánoční zvonička a vyřezávaný betlém Jiřího Halouzky. Nebudou chybět ani zvířata ze ZOO Brno umístěná v zoo koutku, Ježíškova pošta a vánoční expres pro nejmenší děti. „I letos program Brněnských Vánoc doplní brněnská specialita – každodenní projekce zimního kina na náměstí Svobody,“ upozorňuje Petra Kačírková, ředitelka TIC města Brna.

Sortiment stánků se zaměří na stylové vánoční občerstvení, typické řemeslnické produkty a dárkové předměty. Stejně jako loni bude náměstí Svobody členěno na dvě základní zóny: zónu gastronomie a kultury poblíž Morového sloupu a zónu rodinnou u vánočního stromu se sortimentem zaměřeným zejména na rodiny s dětmi. Dominantou náměstí bude betlém řezbáře Jiřího Halouzky. Oproti loňskému roku se nejen rozroste o další figury, kterých bude přesně 90 a najdeme v něm po celou dobu adventu i Ježíška. Betlém je pojatý jako scénická vizuální instalace a na náměstí Svobody zůstane až do 29. 12. 2014.

Provozní doba trhů je do 23. 12. denně od 9 do 21.45 hodin. Stánky, které neprodávají občerstvení, mohou zavřít již v 19.30 hodin. Každý den vánoční trhy uzavře ve 21.45 hodin noční trubač.
Kulturní program na pódiu a betlém budou na náměstí Svobody až do 29. 12. 2014. Čtyři velké gastrostánky s občerstvením na náměstí Svobody budou v provozu po celou dobu vánočních svátků až do 1. 1. 2015

V době konání trhů je v informačním stánku TICmB k dispozici správce trhu, který má na starosti jeho bezproblémový chod.

Kulturní program
je koncipován pro širokou posluchačskou základnu. V dopoledních a brzkých odpoledních hodinách se představí děti ze základních a uměleckých škol a zájmových uskupení, taneční školy a divadla s pohádkami.
V odpoledních hodinách, vždy od 18 hodin, se budou konat koncerty skupin různých žánrů. Těšit se můžeme na klasickou hudbu, jazz, cimbálovou muziku, rock, revivaly, gospelovou i folkovou muziku. Denně bude na pořadu také oblíbené večerníčkové pásmo, po kterém bude následovat produkce zimního kina. To bude promítat od 19 do 20.30 hodin., v období od 25. 12. do 29. 12. bude začátek promítání již od 18 hodin.

Návštěva velvyslance Dánského království v Brně: 13. prosince v 17 hodin pokřtí velvyslanec Dánského království v ČR Christian Hoppe almanach vydaný při příležitosti 90. výročí (13. 12. 1924) umístění Vánočního stromu republiky na náměstí Svobody v Brně.
 
Brněnské Vánoce 2014 zakončí 23. 12. koncert Big Bandu Gustava Broma v 18 hodin na náměstí Svobody a následný ohňostroj z Dominikánského náměstí v 19 hodin, který slavnostně ukončuje nejen Vánoce na brněnské radnici, ale uzavírá veřejný adventní čas.

Další vánoční atrakce na náměstí Svobody:

o    od 1. 12. 2014 do 23. 12. 2014 bude vypadávat každou hodinu – od 11 do 23 hodin – speciální edice adventních kuliček z hodinového stroje, což je v souhrnu 299 kuliček
o    náměstí bude ozvučeno špičkovou bezdrátovou zvukovou aparaturou tak, aby slyšitelnost koncertů i koled byla po celé ploše vánočního trhu na náměstí Svobody
o    v době, kdy na podiu neprobíhá produkce, budou znít vánoční koledy a adventní hudba nejrůznějších žánrů
o    každý den po ukončení prvního koncertu budou probíhat soutěže o ceny pro velké i malé návštěvníky trhů
o    Ježíškova pošta
o    betlém, zvonička, zoo koutek
o    Moravská zabijačka živě (3. a 18. 12. 2014 od 15 hodin), kterou předvedou studenti SŠPS Charbulova
o    vánoční trubač bude uzavírat trhy denně ve 21.45 hodin.
o    možnost podívat se na nejvyšší místo města Brna – věž Staré radnice. Ta bude otevřena v pátek, v sobotu i v neděli.
o    možnost podívat se do nejhlubšího veřejnosti přístupného místa města Brna – Labyrint pod Zelným trhem
o    zimní kino na náměstí Svobody
o    prezentační akce RWE pro děti v období 15. 12. – 19. 12. 2014

                 
Dobročinná vánoční polévka:
23. 12. 2014 (12 – 14 hodin) na náměstí Svobody, výtěžek šestého ročníku sbírky bude věnován na výcvik dalšího slepeckého vodicího psa.

Brněnský šikula:

Žánrově neomezená soutěž pro mladé talenty do 15 let, jejíž účastníci mohou předvést prakticky cokoliv, v čem vynikají – zpěv, step, tanec, balet. Finalisté vystoupí na pódiu na náměstí Svobody 14. 12. 2014 od 14 hodin.

Česko zpívá koledy: 10. 12. 2014 od 18 do 19 hodin – společné vystoupení návštěvníků Brněnských Vánoc na akci, kterou pořádá Deník a Český rozhlas Brno. Pro návštěvníky budou připraveny texty koled, které se budou zpívat.

Radnická ulice a Stará radnice:

V Radnické ulici najdeme osm vánočních stánků s dárkovým zbožím a občerstvením. Mimo to se v prostorách Staré radnice budou konat tradiční vánoční akce:
o    vánoční dílny (sobota, neděle od 14 do 18 hodin) budou zaměřeny na výrobu svíček, mýdel, koupelových solí, vánočních ozdob, skládání hraček z papíru, zdobení perníku, výrobu adventních věnců. 
o    vyhlídková věž bude otevřena v pátek, v sobotu i v neděli.
o    prodejní výstava prací dětí Dětského domova Dagmar na Staré radnici – v pátek a v sobotu od 11 do 20 hodin

Vánoční prodejní výstava minerálů, léčivých kamenů, fosilií, přírodnin, bytových doplňků a šperků – 9. ročník
sobota 13. 12. od 9 do 16 hodin, Stará radnice, Brno

Brněnské podzemí – Mincmistrovský sklep, Labyrint pod Zelným trhem, Kostnice u sv. Jakuba:
Všechny tři části brněnského podzemí budou otevřeny i během adventního období.
Součástí prohlídky labyrintu bude prezentace loutek z depozitářů Divadla Radost.

Adventní otevírací doba Labyrintu pod Zelným trhem:
úterý až neděle 9 – 18 hodin, v pátek a sobotu prodlouženo do 20 hodin.

Adventní otevírací doba Mincmistrovského sklepa:

Neděle, pondělí, středa, čtvrtek 9.30 – 18 hodin, pátek a sobota 9.30 – 20 hodin.   

Adventní otevírací doba Kostnice u sv. Jakuba:
úterý až neděle 9.30 – 18 hodin.

Speciální akce TIC:

Adventní procházky centrem Brna s průvodcem
– 29. 11. – 27. 12. 2014 vždy v sobotu v 10.30 hodin a mimořádně i v pondělí 29. 12. v 10.30 hodin. Prohlídky začínají před Starou radnicí, vstupenky se prodávají v Labyrintu pod Zelným trhem. Vstupné 50,-/25,- Kč – děti do 6 let zdarma. Akce pro děti: za namalovaný obrázek týkající se Staré radnice dostanou v informačním centru TIC města Brna malou odměnu.

Adventní balíčky pro školní skupiny – 1. – 18. 12. 2014. Turistické informační centrum připravilo pro žáky základních škol speciální adventní balíčky, které se skládají z Adventní procházky a prohlídky vybrané části Brněnského podzemí. Vstupné 60 – 100 Kč.

Adventní divadelní balíčky – spojení představení v Národním divadle Brno a návštěvy Brněnského podzemí. Poukázka na vánoční punč z náměstí Svobody zdarma je v ceně balíčku.

Detailní program Brněnských Vánoc 2014 bude k dispozici na programovém letáku, plakátech, na všech místech konání adventních trhů a na webových stránkách www.brnenskevanoce.cz. Ty budou spuštěny až po ukončení hlasování o vánoční strom.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama