Kulaťák prostoupí atmosféra Vánoc, program obohatí koncerty kapel zvučných jmen

Perníčky, cukroví, svařák, pečené kaštany, vánoční ozdoby, dárečky a k tomu koncerty, divadlo, taneční vystoupení nebo výtvarné a hudební dílny. To je směs Vánoc na Kulaťáku, která vykouzlí tu pravou vánoční atmosféru přímo v srdci Prahy 6, na Vítězném náměstí.

Na pódiu se vystřídají také Michal Prokop, Václav Koubek nebo Tonya Graves a Jitka Kocurová. Vstup je zdarma.

Reklama

MČ Praha 6 s potěšením dělá lidem radost. Už třetí rok za sebou daruje nejen svým občanům chvilky pohody a klidu ve zrychlené době před vánočními svátky.

„Nejen pro děti budou připravené výtvarné a hudební dílny, loutkové i hrané divadlo, zpívání koled nebo taneční vystoupení. Dospělí ocení zejména vánoční zboží včetně domácího cukroví, voňavý svařák, ale také koncerty známých interpretů,“ představuje stručně program starosta MČ Praha 6 Mgr. Ondřej Kolář.  Vstup je zdarma.

Od 5. do 21.12. se na pódiu Vánoc na Kulaťáku objeví například Loutkové vánoční příběhy, tříkrálové scénky divadelního souboru Nepřijatelní nebo mnohá taneční a pěvecká vystoupení včetně takových, do kterých se publikum může zapojit. Rozhodně nebude chybět společné zpívání koled, které k Vánocům zkrátka patří. Všechny soubory, které tento program zajistí, jsou přímo z Prahy 6.

Tři večery však budou patřit i hudebníkům se známými jmény. Páteční slavnostní zahájení zakončí v 19:00 Michal Prokop, Luboš Andršt a Jan Hrubý Trio. Ve čtvrtek 11.12. začíná v 18:00 koncert Václava Koubka s kapelou. V pátek 19.12. potom pódium obsadí známá zpěvačka Tonya Graves, která začne zpívat ve 20:00.

Každý den budou také připravené umělecké dílny, kde se zabaví nejen děti. Malování a zdobení dřevěných ozdob a hraček, výroba vloček, sněhuláků, hudební dílna nebo výroba jednoduchých loutek, to vše ve vyhřívaných dílnách na návštěvníky čeká. 

Na úřadě MČ Praha 6 moc dobře víme, že ke správným adventním trhům patří také dobré jídlo. Na Kulaťáku nebudou chybět pečené kaštany, domácí cukroví, dorty, slané koláče, klobásy, burgery, palačinky nebo voňavé svařáky a grogy na zahřátí. Letos však naše Vánoce obohatíme i chutným jídlem a pitím z Gruzie, Toskánska nebo z Balkánu, “ přibližuje další program Vánoc na Kulaťáku starosta Kolář.

Na Kulaťáku návštěvníci seženou i pěkné dárky pro své blízké. Na výběr budou kvalitní dřevěné hračky, vánoční ozdoby, designové předměty, malované perníčky nebo také věnce, jmelí a samozřejmě vánoční stromečky.

MČ Praha 6 chce také pomáhat, proto do programu zapojila hned dva prospěšné projekty. Téměř po celou dobu Vánoc na Kulaťáku budou na místě zástupci Tiché kavárny, kteří budou prodávat dobroty od neslyšících pekařek a pekařů. Veškerý příjem jim samozřejmě zůstává. Podpořit můžete také děti z dětských domovů, které zde bude spolu s některými dětmi zastupovat projekt Srdce na dlani. Ambasadorkou organizace je Jitka Kocurová, která přijde Srdce na dlani osobně představit, a to 12.12.

Vánoce na Kulaťáku mají nabitý program, který především v době předvánočního shonu přijde vhod. Celé rodiny, skupiny kamarádů nebo kolegů si zde mohou odpočinout, načerpat energii a naladit se na tu krásnou vánoční vlnu. „Tři týdny pohody  byly zahájeny v pátek 5.12. společným zapalováním světel.

Vánoce na Kulaťáku potrvají až do neděle 21.12. Od pondělí do čtvrtka program začíná vždy v 15:00 a končí ve 20:00. V pátek program probíhá od 15:00 do 21:00, v sobotu od 13:00 do 21:00 a v neděli od 13:00 do 20:00 hodin.

Vánoce na Kulaťáku se konají na konci Dejvické ulice u Vítězného náměstí.

Vstup je zdarma.

www.praha6.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama