Sněhové radovánky na ledovci od podzimu do jara

Dovolená na horách v Rakousku

Po bídné zimě, kdy lyže za celou sezónu neopustily sklep, jsme se teď na podzim rozhodli pro předsezónní krátkou dovolenou na lyžích na ledovci, abychom se naladili na snad lepší nadcházející zimní sezónu. Vybrali jsme osvědčený cíl, ledovec Kitzsteinhorn (3203m) ve Velkých Taurech v Rakousku a těšili se jak malí na první letošní sklouznutí. A stálo opravdu za to!

Reklama

Po příjezdu pod horu tyčící se nad městečkem Kaprun nás těšení malinko přešlo – při pohledu na všechna ta zcela zaplněná parkoviště (samozřejmě zdarma a shuttle busy k pokladnám též)  – ale nevzdali jsme se a vydali se ke kasám obsypaným hrozny lidí. Kupodivu čekání v hrozivě vypadající frontě nebylo dlouhé, stejně tak jako čekání na kabinu, která nás vyvezla spolu s dalšími nadšenci k první přestupní stanici, odkud jsme dále pokračovali nahoru další kabinovou lanovkou, která nás pak spolu s další asi tak „miliardou“ lidí vyplivla před Alpincentrem, odkud se dalo vyvézt ještě výše sedačkovou lanovkou. Přestože masa lidí vypadala hrozivě, sjezdovky i sedačky či vleky pojmuly všechny lyžaře bez potíží, čekací doby nepřekročily 5minut a ani sjezdovky (až na některé užší úseky) zdaleka nebyly tak přeplněné, jako pravidelně zažíváme na českých horách, některé dokonce i při tom počtu lidí na svazích byly skoro liduprázdné, což mě udivuje doteď :- ). Sněhové i povětrnostní podmínky jsme vychytali naprosto skvěle. Sluníčko a nebe bez mráčku, teplota kolem plus pěti, perfektně upravený terén.

O dokonalém a stále čistém zázemí se ani nebudu zmiňovat, to je zde samozřejmostí. Stejně tak jako to, že v restauracích rozsetých po svazích si můžete vybrat z poměrně široké nabídky dobrot, které opravdu chutnají :-), např. nadýchaný Gernknödel s vanilkovou omáčkou nebo hustou gulášovou či bramborovou polévku. A šlehačka na čokoládě je vždycky pravá!  Jak nebetyčný rozdíl proti tomu, co zažíváme pravidelně doma! Pravda, cena jednodenní permanentky pro dospělého vyjde o více než polovinu dráž než u nás, ale  zase, v zimní sezóně zde v sobotu za děti a juniory zaplatíte jen 10,- €/ den a tak se rozdíl v ceně permanentek pro rodinu u nás a zde smaže.

Ubytování na dvě noci za příznivou cenu v nedalekém Zell am See jsme si našli snadno přes web firmy NOVASOL a teď před sezónou i levněji a tak už nyní plánujeme další krátkou výpravu na ledovec, příště např. na Dachstein  či Stubai, kde je jistota sněhové pokrývky vždy zaručena.  Už teď se všichni těšíme.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama