Sváteční prodloužený víkend na hradě Kašperk

Památková sezona již definitvně skončila a české hrady a zámky jsou zavřené a pomalu se připravují na sezonu příští. Ne však hrad Kašperk. Vzhledem k blížícímu se státnímu svátku Dne boje za svobodu a demokracii 17. listopadu, který připadá letos na pondělí, a také s přihlédnutím na velmi příznivé předpovědi počasí, rozhodla se správa hradu Kašperk hrad ještě jednou před Vánocemi otevřít a zpřístupnit a to ve dnech sobota (15. 11.) – pondělí 17. 11.) vždy od 10:00 do 16:30. Návštěvníkům se tak naskýtá jedinečná možnost rozhlédnout se z nejvýše položeného královského hradu v Čechách po jedinečně krásné podzimní Šumavě.

Reklama

Kromě nádherných podzimních výhledů budou moci návštěvníci samozřejmě navštívit i prohlídkový okruh, novinku letošního roku, Život na hradě, který od svého otevření v květnu 2014 navštívili již tisíce nadšených návštěvníků. Prohlídky budou probíhat podle pravidel říjnového provozu hradu, tedy  čtyřikrát denně, a to v časech 10:30, 12:00, 13:30, 15:00.

Samozřejmě bude otevřené také hradní občerstvení, kde jsou v nabídce teplé i studené nápoje, včetně výtečné kávy z místní pražírny Rósta Kafé v Kašperských Horách. Jako památku na návštěvu podzimního Kašperku bude také možné si koupit některý z upomínkových předmětů v pokladně na hradním nádvoří.

Toto výjimečné listopadové otevření však není poslední v letošním roce. Blíží se Vánoce a Nový rok a s nimi již tradiční Zimní prohlídky hradu Kašperk. Od 28. 12. 2014 do 1. 1. 2015 bude hrad již tradičně otevřen a opět to nebude jen tak. Gotická zřícenina v kouzelné vánoční, zimní atmosféře je místem, které rozhodně stojí za návštěvu.

S přáním krásného podzimu a (snad ještě) babího léta
Zdeněk Svoboda, kastelán hradu Kašperk.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama