Kvalitu zimní bundy prověří hned první mráz


Zima je již za dveřmi a s ní i příchod chladného a sychravého počasí. Základem pro efektivní boj s ranními mrazíky je kvalitní zimní oblečení, jehož nedílnou součástí je i zimní bunda. Ta by měla bez problému splňovat jeden hlavní úkol, a to udržet naše tělo v teple a suchu, a to i za velmi nepříznivého počasí.

Jak poznat kvalitní zimní bundu?

Reklama

Není to tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Před nákupem sledujte pár důležitých parametrů, a to nejen to, jak se vám bunda po vzhledové stránce líbí. Důležitými kritérii jsou především nepromokavost a prodyšnost. První z parametrů se udává v milimetrech a znamená, jaký vodní sloupec (množství vody) dokáže tkanina ještě zadržet. Pro běžné nošení ve městě vybírejte bundu s rozmezím 3 až 5 000 milimetrů, na sportovnější použití třeba na horách se hodí bunda s o něco vyšším vodním sloupcem. Druhý z parametrů, prodyšnost, se udává v gramech na metr čtverečný za 24 hodin. Dobrá prodyšnost je základem pro to, abyste se v bundě cítili příjemně, budna dobře „dýchala“ a nedocházelo tak k přehřátí organismu s následným zpocením a s ním souvisejícím rizikem možného nachlazení. Kvalitní zimní bunda do města by měla mít prodyšnost kolem 5 000 g/m2/24 hod. Tyto parametry skvěle splňují například u nás velmi oblíbené zimní bundy Husky.

Jakou volit výplň?

Na výběr máte ze dvou možností, a to z peří a syntetiky. Obě výplně mají skvělé izolační vlastnosti, každá je však ideální do trošku jiného počasí. Čím dál oblíbenější péřové bundy oceníte především ve velmi chladném počasí s mrazivými teplotami, do vlhčího počasí s teplotami kolem nuly je však ideální zimní bunda s výplní syntetickou. Ta sice nehřeje tolik jako „péřovka“, ale lépe odolává právě vlhkosti a i ve velmi sychravém počasí si drží svoje skvělé izolační vlastnosti.

Co vše ještě může nabídnout zimní bunda?

Kvalitní značkové zimní bundy nenabízí pouze vysoký komfort, dobrou nepromokavost a prodyšnost. Jsou vybaveny celou řadou dalších vychytávek. Například zimní bundy Hannah můžete pořídit s odnímatelnou a nastavitelnou kapucí, podlepenými švy a dalšími praktickými prvky. Dámské zimní bundy Hannah navíc potěší i líbivým designem, což ocení především ženy, které se rády a moderně oblékají. Dalším velice praktickým doplňkem je i sněhový pás, který oceníte především v případě, kdy chcete zimní bundu použít nejen pro nošení po městě a cestách do práce, ale máte v plánu s ní vyrazit čas od času i na lyže.

Kde ji koupit?

Značek kvalitního oblečení je na trhu celá řada. Protože zimní bundu nekupujete jen na jednu sezónu, rozhodně se vyplatí do ní nějakou tu korunu navíc investovat. Přece jen, kvalitní materiály něco stojí a tak nelze očekávat, že bunda koupená za pár set korun v supermarketu vám nabídne takový komfort a vlastnosti, jako bunda ušitá z kvalitních a funkčních materiálů, kterou nabízí značky s dlouholetou tradicí. Dobrým místem pro nákup může být některý z internetových prodejců, u kterého můžete pořídit zimní bundu za zajímavou akční cenu, navíc s možností ji kdykoliv v průběhu 14 dní od nákupu vrátit nebo vyměnit za jinou. To se hodí především v případě, že neodhadnete správně svoji velikost.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama