„Fakt hustej vejlet“!

AquaMagis vodní svět a ubytování u Plettenbergu, Severní Porýní – Vestfálsko

Reklama

Na západ o našich hranic, přibližně 700km od Prahy, u města Plettenberg v Německu, vyrostl nový velký a moderní vodní svět AquaMagis pro všechny milovníky vodních radovánek se širokým zázemím zahrnujícím všemožné aktivity a různé typy ubytování jako jsou moderní rekreační domy nebo stanoviště pro obytné vozy.  Užijí si zde děti i dospělí, lenoši i aktivní. Vezmete –li sem své pubertální ratolesti, jindy si libující v letargii ke všemu a všem, uvidíte, jak se jim, byť na krátký okamžik, v očích rozsvítí světýlko uznání, neboť zde zažijí opravdu „cool“ dny.

Čeká tu na vás bazén s umělými vlnami, divokou řekou, velký bazén pro plavce i se skokanskými prkny (1 a 3m), bazén, ze kterého se můžete kochat výhledem do kraje,  dále bazén s 32?C teplou vodou a jemným spodním prouděním pro příjemnou masáž  celého těla.
Dalším výrazným zážitkem jsou skluzavky. Je jich devět a každá jiná.  Kromě klasických slidových skluzavek a dětských skluzavek tu najdeme i několik opravdu výstředních atrakcí. Jste-li opravdoví „ adrenalinoví fajnšmekři“, určitě vyzkoušíte nejrychlejší a nejšílenější skluzavku, tzv. Aqualooping (lze na ní až od 14.let věku). Čeká na vás skoro 12m volného pádu a rychlost až 65km/ h. Kdo na to budete mít sílu a žaludek, vyzkoušejte a stanovte třeba nový rychlostní rekord skluzavky.

 I další skluzavka, z mého pohledu rovněž pro šílence, tzv. Černá díra, kterou známe i u nás, poskytne pěkný adrenalinový zážitek. 128m jízdy v naprosté tmě, s jen tu a tam nenadále problikávajícími světýlky, to není skluzavka pro každého.
A pak tu máme obří skluzavku, která se sjíždí na obřích nafukovacích kruzích. Uprostřed na vás zamrká umělá hvězdná obloha a než se stačíte nadechnout, svištíte dále.

A kdo pořád nemá dost, může se vrhnout do dalšího bláznivého dobrodružství –  nechat se katapultovat do „Zelené příšery“.  Jedná se o skluzavku, kde v  10m výšce, všem koupajícím nad hlavou, nastoupíte do kabinky s katapultem, po odpočítání ztratíte půdu pod nohama a pak už se řítíte jako raketa  50m dlouhou, částečně průhlednou zelenou trubkou a zbrzdí vás až dojezdový bazének s vodou.

Klidnější povahy potěší kromě již zmíněných bazénů svět saun a svět odpočinku. Saun je tu osm a každá jedinečná. Např. sauna s krbovými kamny a živým ohněm, „stromová“ sauna ve výšce 2,7m  a panoramatickým výhledem,  skandinávská sauna, sauna nabízející optický a akustický zážitek, klasická sauna aj. Během léta si můžete vyzkoušet i starý indiánský ceremoniál v „potícím tee-pee“, v chladnějších dnech si můžete prohřát tělo v úžasné tepelné lázni, prodýchat se v solné komoře, nechat se zkropit „pralesním amazonským deštěm“ nebo si vybrat některou z široké nabídky masáží.

Utužit tělo lze v moderně vybaveném fitness sále nebo si lze vybrat z nabídky kolektivních sportovních a rehabilitačních aktivit – na výběr je 35 různých kurzů.

Objednáte-li si ubytování v rekreačním domě NOVASOL v AquaMagis resortu, budete mít v ceně ubytování vstup ZDARMA (pro všechny ubytované a dobu pobytu – až na určité výjimky) do všech bazénů a na všechny skluzavky a do světa relaxace. Pokud budete chtít navštívit i svět saun, zaplatíte jen minimální překlenovací poplatek.

Severní Porýní – Vestfálsko má ovšem mnoho co nabídnout, nejen  AquaMagis vodní svět. Můžete se vydat na výlet k jezeru Biggesee, na hrad Altena, do jeskyně Atta, do parku „Panorama – park Wildpark“ nebo se zúčastnit slavností Karla Maye „Elspe“ aj. Pro více informací o ubytování v AquaMagis Resortu volejte nebo pište na [email protected].

Celou nabídku rekreačního ubytování najdete na stránkách www.novasol.cz.

 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama